Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Pszichológia ( PPK) szakon...

Pszichológia ( PPK) szakon kizáró ok a diszkalkulia?

Figyelt kérdés

2021. nov. 13. 19:06
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
87%
Nem kizáró, de kell a matek és nem hiszem, hogy disz-szel menne, ahhoz nehéz.
2021. nov. 13. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Milyen jellegű matek van? A statisztikáról hallottam, azzal nagy eséllyel szenvednék. Általános iskola óta van felmentésem, a fejlesztések jóindulattal kettes szintre hoztak csak fel. Másik kinézett szakom egyébként a kommunikáció és média, ott is van valamilyen jellegű matematikai tárgy?
2021. nov. 13. 19:41
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

A statisztika tárgyhoz nem olyan matek kell, amit a középiskolában tanulnak. Én is diszkalkuliás vagyok (szintén felmentett), és érdekel a pszichológia szak. Egyszer olvastam egy ugyanilyen kérdést ezen az oldalon, és ott azt írták, hogy vannak diszkalkuliások ezen a szakon is. Személy szerint egyvalakit én is ismerek (szintén diszes), aki megszenvedett a statisztika tárggyal, de tudta teljesíteni. (Persze nem ötösre.)

Próbáld meg, én is meg fogom.

2021. nov. 13. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
26%
A statisztika is a matekon alapul, a kom-médián nincs.
2021. nov. 13. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Akkor erősen elgondolkodom a kom-médián, köszönöm.
2021. nov. 13. 20:00
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
"Hivatalosan" nem tudom, hogy jelent-e bármi problémát, de én kb. semmit nem használtam a matek tudásomból pszichológián. Statisztikánál valóban jól jön pl. a logikus gondolkodás, de meg lehet tanulni anélkül is, hogy mikor milyen próbát kell használni. Ezen kívül akkor kellhet, ha mondjuk előtted van egy kérdőív, és annak össze kell adogatni a pontszámait, de nagyjából ennyi.
2021. nov. 13. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy megpróbálom... Van még időm elgondolni, 10. - es vagyok jelenleg. Az értelmi képességem picivel átlag feletti (115), így azért butának nem tartom magamat, csak a félelem van bennem azért. 😅
2021. nov. 13. 20:40
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Ne aggódjatok, srácok. Az, hogy diszkalkuliás valaki, nem azt jelenti, hogy teljesen képtelen valamire, hanem azt, hogy másképp kell tanulnia és több időt kell rászánnia.


Én jártam pszichológia szakra meg műszaki szakra is, hát azért nem kell hasraesni a pszichos stattól. Inkább szoftvereket használtok és elméletet tanultok, nem kifejezetten számolást... Egy papíron számolós tárgyam volt csak (biostat 1.) és ahhoz is kaptál egy rakat enyhítést, ha volt olyan nehézséged, mint például a diszkalkulia...


Egy nyamvadt tárgy miatt ne hagyjátok magatokat lebeszélni egy egész szakról.

2021. nov. 14. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
0%
Mindkét szak egy túltelített felesleges szak.
2021. nov. 14. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

9

Szerencsére itt vagy nekünk te, mióta bezárt Lipót

2021. nov. 14. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!