Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Jármű/gépészmérnökök tudnátok...

Jármű/gépészmérnökök tudnátok segíteni? Több kérdésem is van.

Figyelt kérdés
Az elso es legfontosabb kerdesem, nokent mennyire tudnek jol elhelyezkedni a szakmaban? Megeri ezt tanulni? Minden erdekel az egesszel kapcsolatban, elso sorban a gyori egyetemet neztem ki de minden masrol erdekelne velemeny. Kesobbiekben mindenkeppen kulfoldon szeretnek elni, ezt figyelembe veve megeri ezt tanulni? Koszonom a valaszokat!

2022. aug. 24. 07:17
 1/2 anonim válasza:

Mikor én végeztem el az egyetemet, volt fél tucatnyi női hallgató is. Ez csak az én személyes véleményem, de szerintem ha multinál helyezkednél el gépészmérnök diplomával, akkor nincs semmiféle hátrány, ha kisebb cégnél, akkor talán lehet, hogy egy pár cég szívesebben alkalmazna férfi munkatársat. Ezt nem nagy merítési mintából szűrtem le, 3 cég által, szóval lehet máshogy látják mások.


Az hogy megéri e: Megéri, ha szeretni fogod. Nagyon sok olyan pozíció van, amihez 5-10% tudás kell az egyetemről és a munkhelyen tanulnál be rengeteg folyamatot és tudást szednél fel. Ezzel nincs semmi baj, csak tájékoztatásként mondtam. Főleg multinál van ez.


Általánosságban azért elmondható, hogy gépészmérnökként általában te mondanád meg, hogy más mit csináljon és hogy csinálja. Gondolhatsz itt arra is hogy munkautasítást kell írnod, aminek elég részletesen kell kitérnie minden folyamatra. Én speciel ha az egyik kolléga az általam készített munkautasítás szerint dolgozik, de elakad vagy kérdése van, akkor hozzám fordul útmutatásért. És ez csak egy icipici szelet, hogy miből is tevődhet ki a munkád.


Főbb részek a gépészmérnöki tanulmányok alatt:

-Matek tudás, amire jó pár tárgy is épít a számolásokkal.

-Fizika, úgymint jó pár villamosság tárgy, komplett mechanika (msc-t beleértve), hő-áramlástan etc...

-Gyártással/tervezéssel foglalkozó tárgyak, amik elég szerteágazóak is lehetnek, mint különféle cad,cam, cae szoftverek, mindenféle gyártástechnológiai tárgy, gépelemek alapok amikre lehet építeni,

-Töltelék tárgyak.


Ezeket más-más arányban tanítják az egyetemek.


Természetesen van sok olyan állás, ahova kell az iskolai tananyag, mint jó alapok, amikre lehet építeni. Ilyen lehet akár a tervezés vagy gyártási területek.


Milliomos nem leszel belőle, de esély azért van rá. Itthon jelenleg kb 300-800 e. Ft bruttó a kereset tapasztalattól függően. Multi pályakezdő pl 450-500 e. bruttó. De félre lehet rakni belőle a külföldi élethez, ahol jobban meg van fizetve ez a szakma.

2022. aug. 25. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én gépészmérnöki karon tanultam, illetve gépész mestreszakot végeztem nőként (BME), így bár nem kifejezetten gépészként helyezkedtem el, valamennyire belelátok a helyzetbe a volt szaktársaim által.

Az alapján azt látom, hogy ha tényleg ezt szeretnéd csinálni és megy, akkor bár kicsit más státuszod van nőként, mint férfiként, ez problémát nem okoz. Ugyanolyan jól el tudnak helyezkedni a nők is a szakmában, én úgy látom ez egy olyan terület, ahol a tudás számít, bár emellett általában megjegyzik maguknak az emberek, hogy egy női gépészmérnökkel találkoztak. Multiknál pedig (kívülről) úgy látom, semmit sem számít.

Szerintem megéri ezt tanulni, különösen, ha ez érdekel. A tanulmânyok sikeres befejezése érdekében ezt egy fontos kritériumnak látom, de úgy látom, hogy ha ez érdekel, akkor viszont egy jó dolog, jó életet lehet vele megalapozni.

Külfölddel is nagyon jól kompatibilis, ott is sok, könnyen elérhető lehetőség van.

2022. aug. 27. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!