Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Első éves BME járműmérnökisek...

Első éves BME járműmérnökisek mi az eddigi benyomásotok?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi,hogy eddig mennyire nehéz a suli ? Meséljetek bármit akár azok is akik már régebb óta oda járnak.Idén érettségizek és ide szeretnék jönni nagyon érdekel ez a szakirány. :) Előre is köszi a válaszokat ! 18/F

2014. nov. 11. 20:28
 1/4 anonim ***** válasza:
nekem csak VIK-es ismerősöm van de azt mondják nehéz
2014. nov. 11. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én ide járok. Sokan azt hiszik, ha az első évet túlélik utána már jó lesz. Hát nem. A második meg a harmadik év még keményebb. Egyébként melyik szakirány érdekel?
2014. nov. 12. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ez amúgy minden szakon így van itt szerintem. Mindig azt hiszi az ember, hogy ennél már nagyobb szopás nem lehet, de a következő félév úgyis az lesz. Én most csinálom az utolsót gépészen, és stimmel :D Persze szeretem, meg érdekel, de hülyeség volt akármikor is azt hinni, hogy majd könnyebb lesz.
2014. nov. 13. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Helló!

Első éves vagyok BME járműmérnöki szakon. Benyomásaim egész jók, igaz, hogy sok a tanulnivaló, és sok beadandót kell csinálni, de nem teljesíthetetlenek.

Emelt matek tananyaga szinte teljesen lefedi az első féléves anyagot, így matekkal eddig nem volt sok gondom.

Ha reál beállítottságú vagy, akkor viszonylag kevés tanulással meg tudod csinálni a tárgyakat.

A matekon kívül az egyik legfontosabb tárgy a műszaki ábrázolás, abból nem szabad megbukni, mert akkor garantál az 1 év csúszás(6. félévig folyamatosan épülnek rá tárgyak)

Felsőbb évesektől azt hallottam, hogy az AJGT(általános járműgéptan) nagyon szívatós, de ha bejársz előadásokra, akkor kevés gyakorlással az is teljesíthető elsőre.

Összességében nem egy vészes szak, ha jól beosztod az idődet, akkor szórakozásra is lesz alkalmad(pl.: HaBár)

Összességében nem bántam meg, hogy ezt jelöltem elsőnek, ha újra választhatnék se döntenék másképp.

2014. dec. 24. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!