Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha tavaly fel voltam mentve...

Ha tavaly fel voltam mentve tesi alól és idén is ezt szeretném, újra el kell mennem orvoshoz?

Figyelt kérdés
Úgy értem, kaptam papírt a diagnózissal, azt vittem be a védőnőnek suliba és így fel voltam mentve tesi alól egész évre. Ha most szeptemberben beviszem ugyanezt a papírt, azt elfogadják, vagy újra orvoshoz kell menni és új papírt kell kérni tőle?

2022. aug. 24. 14:15
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
77%
Nem tudom, de ugyan így vagyok én is.
2022. aug. 24. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Kell kérni új igazolást, amennyiben olyan állapotod van, ami egy év leforgása alatt változhat.


Például ha egy műtét vagy baleset miatt voltál "ideiglenesen" felmentve (értsd: az orvosi igazoláson egy meghatározott időtartam volt feltüntetve) akkor kell újat kérni.


Azonban ha valami miatt például maradandó mozgáskorlátozottságod van, akkor elméletileg nem kell évente új igazolást kérni.


Viszont a biztonság kedvéért én még az utóbbi esetben is kérnék papírt, nehogy utána probléma legyen abból, hogy erre az évre nem hoztál igazolást.

2022. aug. 24. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Gerincferdülésem van, nem tudom, amiatt kell -e.
2022. aug. 24. 15:37
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
3: akkor gyógytesire kell járnod, nem?
2022. aug. 24. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Hát kellene, de nem kaptam beutalót az orvostól
2022. aug. 24. 15:49
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
5: akkor valami nem stimmel! Olyan nincs, hogy tesióra helyett semmit nem csinálsz! Ha eü. okok miatt vagy felmentve, akkor kötelező gyógytestnevelésre járni!
2022. aug. 24. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Tessék... Én ide jártam, pontosan le van írva a honlapon minden teendő. Szerintem a te sulidban is ugyanígy...


[link]


"Kedves Szülők!



A 2022/2023-as tanévben a gyógytestnevelés órák a szeptember 12-i héten kezdődnek. Eddig az időpontig kell az érintett tanulóknak az iskolaorvosnál a legfrissebb szakorvosi javaslataikkal jelentkezni. A kategóriákba sorolás egy tanévig érvényes, tehát az előző tanévben gyógytestnevelésre járó tanulóknak is meg kell jelenni az iskolaorvosnál!



Az iskolaorvos rendelési ideje: kedd, csütörtök 9 – 13 óra



A tanítás első két hetében a várhatóan gyógytestnevelésre járó tanulóknak is meg kell jelenniük felmentettként az osztályuk normál testnevelési óráján, ahol a testnevelő tanár – a szakorvosi javaslat alapján – „felmentett” státuszban igazolja jelenlétüket a KRÉTA naplóban.


Gyógytestnevelés tudnivalók



A gyógytestnevelés azokkal a tanulókkal foglalkozik, akik valamilyen egészségügyi probléma miatt a hagyományos testnevelési órákon csak részben vagy egyáltalán nem tudnak részt venni."



stb. stb.

2022. aug. 24. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Beutaló nélkül is lehet menni, vagy fizetni kell érte? És a körzeti orvos adhat beutalót?

Egyébként szoktam mozogni szabadidőmben.

2022. aug. 24. 15:54
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Olvasd el, ott a vonatkozó törvény! Az előző link alján...


"A GYÓGYTESTNEVELÉS törvényi szabályozása:


2011. évi CXC. Törvény a nemzeti köznevelésről;

20/2012. (VIII. 31.) EMMI rendelet a nevelési-oktatási intézmények működéséről és a köznevelési intézmények névhasználatáról;

15/2013. (II. 26.) EMMI rendelet a pedagógiai szakszolgálati intézmények működéséről; 26/1997. (IX. 3.) NM rendelet és módosításai az iskolaegészségügyi ellátásról.

A közoktatásról szóló, többször módosított 1993. évi LXXIX. törvény (továbbiakban kt.) 52. § (8) bekezdése szabályozza a pedagógiai szakszolgálatok közé sorolt gyógytestneveléssel kapcsolatos kérdéseket. Ez annyit jelent, hogy az iskola, illetve az iskolafenntartó helyi önkormányzat (a helyi önkormányzatokról szóló 1990. évi LXV törvény 8. bekezdése szerint) feladata az érintett tanulókkal kapcsolatos feladatok ellátásának megszervezése. A jogszabályokból következik, hogy az orvosi, szakorvosi vélemény alapján a gyógytestnevelésre utalt gyereket a fenntartó döntése szerinti iskolában, a feltételeket biztosítva kell foglalkoztatni."

2022. aug. 24. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

#8: a "szoktam mozogni" szerinted segít valamit rajtad...???


Nem véletlenül vannak CÉLZOTT gyakorlatok pl. gerincferdülésre - tartásjavító torna, stb. stb.


Csodálkozom, hogy anyádék ezzel nem foglalkoznak...

2022. aug. 24. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!