Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A BME-n, ha már egyszer...

A BME-n, ha már egyszer jártam a Közgazdaságtan I tárgyra, és újra felveszem, mennyi tanulásra van szükség, hogy kközepesre sikerüljön a tárgy?

Figyelt kérdés
Olyanoktól várnék választ, akik értenek hozzá, és nem fikázást szeretnék válaszként, hanem értelmes választ a kérdésemre.

2022. aug. 24. 17:59
 1/6 A kérdező kommentje:

Az, hogy "akik értenek hozzás", azokra is vonatkozik, akiknek már van tapasztalatuk ez ügyben.

a "kközepes" az "közepes". Ez egy elírás volt.

2022. aug. 24. 18:00
 2/6 A kérdező kommentje:
és a nemzetközi gazdálkodás/gazdálkodási és menedzsment szakok tárgyáról van szó.
2022. aug. 24. 18:01
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, hogy az első alkalommal mennyire tanultad meg, mennyire emlékszel még a dolgokra. Ha a lényeg rémlik és csak fel kell eleveníteni meg, akkor úgy nem olyan sok tanulás kell hozzá. Konkrét óraszámot nem lehet mondani, teljesen egyéni, hogy ki milyen gyorsan tanul. Én azért 1-2 napot szánnék rá ilyen esetben is (nem éjszakázással). Ha nem sokra emlékszel és szinte új minden, akkor többet.
2022. aug. 24. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Erre nem lehet választ adni.
2022. aug. 24. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Kezdjük ott ki a tanár. Zsombor?

Felvenni hogy akarod? Újra felveszed a tárgyat vagy elég a vizsgakurzus?

2022. aug. 29. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Végül nem vettem fel most a tárgyat - úgy gondoltam majd máskor, mert most túl sok tárgyam volt. Hogy ki a tanár a mostani félévben, arra nem emlékszem.

Különben a tananyag elejét és a számításokat viszonylag megtanultam, a legvégével lehetett inkább gond, meg az Engel-görbe és hasonló motivációjú görbés rész volt az, ami valamiért annyira nem maradt meg, de gondolom azt be tudom pótolni. Végül egyébként az lehetett a gond, ami miatt megbuktam a vizsgán, hogy nem tanultam rá eleget(újrapróbálkozni meg nem mentem már el). Ha valaki ezt olvassa, és még nem vizsgázott, vegye komolyan, hogy a kiadott anyagból tanuljon eleget a vizsgára (is)! (Ha nem változott a tananyag, akkor a könyvből) Ez egy tanács, annak akinek vizsgája lesz ebből a tárgyból.

De úgy gondoltam, hogy vizsgakurzusra mennék. (Amennyiben még számít az aláírásom.)

2022. okt. 15. 15:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!