Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mire van szükség közgazdasági...

Mire van szükség közgazdasági egyetemre való bejutáshoz?

Figyelt kérdés
Közgazdasági szakközépiskolába járok, ahová elsősorban a nyelv miatt jelentkeztem (két tanítási nyelvű tagozaton vagyok), és ügyvitelt tanulok. Az a tervem, hogy közgazdasági egyetemen tanulok tovább, de inkább humán beállítottságú vagyok, tehát az emelt szintű matek érettségi nem sikerülne elég jól. A történelmet választottam, mint emelt szintű tantárgy, mert úgy tudom, hogy be lehet vele jutni, de az is elég nehéz, egyedül pedig még nehezebb felkészülni rá. Az érettségi évében, tehát jövőre, gazdasági érettségit is tenni fogunk, de mivel mi már az új rendszerben érettségizünk, nem tudom pontosan, hogy ez mit tartalmaz, csak azt, hogy középszintű lesz. Szerintetek elég a középszintű gazdasági, történelem és matek érettségi valamint az emelt szintű angol? Vagy nem elég, ha van szakmai érettségim, kell az emelt töri is? (Kiváltja-e a középszintű gazdaság az emelt törit?) A felvi.hu-n már kutakodtam, de néhol kérnek két emeltet, máshol nem. Mennyire jelent előnyt az, hogy gazdasági érettségim lesz? Ti hogyan jutottatok be közg. egyetemre? Mármint milyen érettségikkel, és azok hogyan sikerültek? Előre is köszönöm. :)

2016. jan. 5. 18:53
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
A Corvinuson az államilag finanszírozott helyekre nagyon magas pontszámmal lehet bekerülni (nem tudom pontosan mennyivel de olyan 430-470 között). Ehhez nem biztos, hogy elég lesz egy emelt. Bár matematikailag lehetséges, csak sikerüljön közel 100%ra!
2016. jan. 5. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
77%

Figyelj, nagyon nem vagy képben.

Kinézel egy szakot, ami tetszik. Mondjuk gazdálkodás és menedzsment. Megnéed, hogy melyik egyetemeken tanítják. Kikeresed felvin. Ott szépen le van írva, hogy mik a követelmények.

De remélem tudod, hogy nagyon magasak a központi ponthatárok (tehát aminél alacsonyabb nem lehet a ponthatár)

Pl. PTE-KTK gazdmen

[link]


Amint látod, nem kötelező az emelt érettségi (persze ajánlott)

A felvételi tárgyak is le vannak írva. Ezekből kell kettőt kiválasztani. Az angol emelt és a töri közép pl. tök jó. Aszerint fogják számolni a pontodat, ami neked a legkedvezőbb. Tehát ha angol emelt+ töri emelt több mint az angol+matek, akkor az első variációt számolják automatikusan.

2016. jan. 5. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)

Igazad van, elég sok dolog van, ami még nem tiszta... Azt mondjuk eddig tényleg nem tudtam, hogy nem kötelező a két emelt szintű érettségi. Leginkább azzal van problémám, hogy ilyen magasak a ponthatárok, és nem tudom, hogy hozzak össze annyi pontot. Van felsőfokú angol nyelvvizsgám, és készülök az emelt szintre angolból. Amúgy valószínűleg Szegedre jelentkeznék, vagy majd Kecskemétre, az új egyetemre, ha sikerülne bejutni. Emelt törit csak akkor tennék, ha nagyon muszáj... :)

2016. jan. 5. 19:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!