Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen egyetemi alapszakok...

Milyen egyetemi alapszakok (BSc/BA) vannak ahol nincsen kötelező szakmai gyakorlat és enélkül is lehet oklevelet szerezni?

Figyelt kérdés
Ha jól tudom ezek általában hat féléves képzések csak nem hét. Levelező tagozaton érdekelne elsősorban igazából csak kíváncsi vagyok hogy van-e ilyen illetve munkahely mennyire tolerálja ha te elmész a kötelező gyakorlatra máshova. (asszem ez 1 hónap).

2022. aug. 24. 21:24
 1/8 anonim ***** válasza:
84%
Termeszettudomanyi szakok (pl biologia,kemia,fizika,matematika), nyelvi szakok pl anglisztika.
2022. aug. 24. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
90%
alkalmazott közgáz
2022. aug. 24. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
90%
A mérnöki, agrár, és pedagógusképzési szakokon mindig van kötelező szakmai gyakorlat.
2022. aug. 24. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
89%
Milyen szak érdekel? Milyen képzési terület egyáltalán? A felvi.hu-s szakleírásokban benne szokott lenni, hogy van-e szakmai gyakorlat.
2022. aug. 25. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Bölcsészet terület érdekel. Nem tudom pl szociológia, pszichológia alapszakon is van kötelező szakmai gyakorlat?


Mi a helyzet a kommunikáció és médiatudomány vagy az ilyen kommunikációs szakokkal?


Igazából jelenleg pénzügy számvitel BSc képzésre járok csak gondoltam elkezdenék mellette valamit ami szinten érdekel a fent megjelölt területeken.

2022. aug. 25. 10:08
 6/8 A kérdező kommentje:
A felvi.hu néha érdekes van ahol jelzi hogy van gyakorlat, de amúgy nincs. Így gondoltam inkább megkérdezem.
2022. aug. 25. 10:08
 7/8 anonim ***** válasza:
90%

#5: Attól függ, hogyan definiáljuk a szakmai gyakorlatot. Pszichológia alapképzésen (az ELTE-n legalábbis) van terepgyakorlat, kell kórházba vagy hasonló helyre menni 3-5 napig. Mesterképzésen pedig 2x40 óra kell, amiből 1x40 órát nyáron is lehet teljesíteni igazolt önkénteskedéssel. De kell valamiféle szakmai gyakorlat.

Amúgy frissen végzett pszichológusként azt tudom mondani, hogy ha nem akarsz konkrétan pszichológus lenni (tehát minimum a mesterképzésig csinálni, de inkább tovább), akkor ne is kezdd el csak úgy érdeklődésből. Ahhoz kicsit túl sok munka van vele. :)

2022. aug. 25. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
81%
#5: A szociológia szakon van terepmunka. Ki kell menni helyszínre és felméréseket kell végezni (pl. becsöngetni emberekhez egy faluban és kérdezgetni őket). Ez még a levelezősöknek is kötelező.
2022. aug. 25. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!