Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a véleményetek a székesfehé...

Mi a véleményetek a székesfehérvári Tóparti Gimnáziumról? Mennyire nehéz bekerülni oda?

Figyelt kérdés
2022. aug. 25. 12:23
 1/10 anonim ***** válasza:

Elég magasak a pontszámok, talán a művészeti szakokra alacsonyabbak, de ott meg nézik, hogy tehetséges vagy-e. Azt hallottam, ha nem találnak annak, még a kitűnőket sem veszik fel.

Amúgy meg egy katonaiskola. Én elég rosszakat hallottam róla. De nyilván, ha az osztály jó, akkor az tudja kompenzálni, hogy van egy-két embertelen tanár.

Mi tavaly megnéztük az online nyílt napot, nekem az igazgatónő nagyon ellenszenves volt. A lányom tanárai is nagyon lebeszélték.

Akkor már inkább a Teleki vagy a Vasvári, de a Telekiben matekos szakok vannak. Nekünk a Vasvári jöhetett volna még szóba, de féltem, hogy angolra nem veszik fel a lányom, nagyon magasak a ponthatárok. Aztán nagyon jó felvételit írt, de addigra már lebeszélték róla.

2022. aug. 25. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszi a választ! Akkor én bajban leszek, mert nem vagyok kitűnő tanuló. Ezek voltak a jegyeim év végén:

Angol:5

Irodalom:5

Töri:5

Nyelvtan:4

Matek:4

Biosz:3

Kémia, föci és fizika:4

Eléggé félek, nem tudom, hogy milyen suli jöhet így szóba, remélem nem a gyűjtők

2022. aug. 25. 22:54
 3/10 anonim ***** válasza:
Ez nem rossz eredmény. Nem nézik az összes jegyet, csak a matek, magyar, nyelvtan, töri, nyelvet. 7. év vége, 8. félév, és persze a felvételi. Ha azt jól megírod, van esélyed. Legalábbis az idén így volt, nem tudom terveznek-e valami reformot, de nem hallottam róla.
2022. aug. 25. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Elvileg van, ahol megnézik a fizikát is például. Tanulni fogok, ahogy csak tudok, bejárok felvételi előkészítőre és októbertől lehetséges, hogy magántanárhoz is megyek matekból. Mindent beleadok, onnantól kezdve nyugodt lesz a lelkiismeretem.
2022. aug. 25. 23:00
 5/10 anonim ***** válasza:

"Eléggé félek, nem tudom, hogy milyen suli jöhet így szóba, remélem nem a gyűjtők."

Hülyéskedsz? Sok a suli, kevés a gyerek.

Még ha gimibe nem is jutsz be, vannak azért jó szakgimnáziumok, persze attól is függ, hogy mi érdekel.

A Széchenyiben pl. van informatika kéttannyelvű, elég jó jegyek kellenek oda is.

Ráadásul mivel a szakképzést kivették a Klikk alól, a szakgimnáziumokban 80-100.000 Ft-tal többet kapnak a tanárok, ott nincs is tanárhiány. A gimikből mennek át oda tanítani a tanárok. Lassan jobb színvonalat tudnak tartani, legalábbis a közismereti tárgyakból mindenképpen.

2022. aug. 25. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

"Elvileg van, ahol megnézik a fizikát is például."

Sajnos ez nem központosított, minden iskola mást néz. Van amelyik már 5.től nézi a jegyeket. Van amelyik kéri a fizikát, kémiát, stb. De ha négyesnél nincs rosszabb jegyed, azért jók az esélyeid.

Az állami gimik viszont az 5 fő tárgyat nézik.

2022. aug. 25. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszi! Majd az osztályfőnököm segítségét is fogom kérni, hogy ő mit javasolna nekem.
2022. aug. 25. 23:06
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Azért ne hagyatkozz rá feltétlenül. Sok tanár hajlamos lebecsülni a gyereket, talán azért is, ha nem menne neki a suli, ne őt hibáztassák.

A lányom 4,8 volt 7. év végén, és az összes tanára kézzel-lábbal le akarta beszélni a gimiről, hogy nehéz lenne az neki, menjen csak szakgimibe. Nem is értettem.

2022. aug. 26. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Tópartiban a #3 által leírt osztályzatokat nézik. A suli honlapján is fent van: [link]

Szóval így egyáltalán nem rosszak a hozott pontjaid.

2022. aug. 26. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget! Ment mindenkinek a zöld pipa :)
2022. aug. 26. 20:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!