Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Gazdálkodás és menedzsment...

Gazdálkodás és menedzsment szak vélemény?

Figyelt kérdés
Corvinus a legjobb hely ehhez a képzéshez? Mik a kilátások ezzel a képzettséggel?

2022. aug. 26. 17:42
 1/8 anonim ***** válasza:
90%

a BCE jól hangzó, de szerintem visszás a képzés... írhatnék regényt is, de a lényeg, hogy azért vannak aggályok...

ha gondolod, kifejtem a meglátásom, írj...

2022. aug. 26. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Én a Corvinuson végeztem ezen a szakon, négy éve. Azóta kontrollerként dolgozom egy multinál, kiemelt bérezés, céges laptop, telefon, időnként autó, rendszeres távmunka… Szerintem jó.
2022. aug. 26. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
96%

Teljesen általános menedzserképzés, ha nincs konkrét elképzelésed, illetve nem vagy kiemelkedően jó matekból, akkor teljesen jó.


Ha matekból nagyon jó vagy, akkor azért vannak ennél jobb képzések, például alkalmazott közgazdaságtan (AK); gazdaság- és pénzügymatematikai elemző (GPME) illetve a sima matek szak + biztosítási és pénzügymatematikai mesterszak.


A pénzügy-számvitel is egy jobb alapszak szerintem, csak baromi száraz.


Illetve ha nem Corvinus, hanem például ELTE vagy BME vagy BGE, akkor én a kereskedelem és marketinget és a nemzetközi gazdálkodást is jobbnak tartom, mert specializáltak, és a végén konkrét szakmát adnak a kezedbe.


De a gazdmen se rossz kezdetnek a színtelen-szagtalan tömegképzés kategóriában.

2022. aug. 26. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
A BCE egy büféegyetem. Olyan könnyű egy mérnökképzéshez képest mint a fene.
2022. aug. 27. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
30%

4. És mégis a BCE-sek esznek mérnököket reggelire, sokszoros fizetésért. Többek között azért, mert a soft skilleket (kommunikáció, vezetés stb.) sokkal nehezebb tanulni, mint a műszaki tudományokat, ahol csak magad elé húzod a könyvet, megtanulod és ennyi.


A BCE-n egyébként van nehéz képzés is, például a GPME.

2022. aug. 27. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
20%
Én is tudok a gpme ről de a kérdésben nem az szerepelt. Egyébként soft skillek kellenek a mérnököknek is, ráadásul bőven nem csak magad elé húzod a könyvet és megtanulod, sokkal nehezebb mint egy gazdasági tárgy megtanulása.
2022. aug. 27. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%
Csak a piac kényszerítette ki a felhígult gazdasági képzéseket. Egyébként a marketinget is lehetne olyan numerikusan tanítani, hogy mérnöki szintű lehessen. A digitalizáció ki fogja kényszeríteni a numerikusabb gazdasági szakokat, a klasszikus büfé-ruhatár menedzsment képzések meg elkopnak.
2022. aug. 27. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

6. “soft skillek kellenek a mérnököknek is, ráadásul bőven”


Kellene, de nincs nekik, egy egyoldalas szöveget nem képesek rendesen megírni. Előadást tartani is képtelenek executive minőségben. Tisztelet a nagyon-nagyon kevés kivételnek.

2022. aug. 27. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!