Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyire matekos a nemzetközi...

Mennyire matekos a nemzetközi gazdálkodás vagy a gazdálkodás és menedzsment szak?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy alapvetően a gazdasági szakokat matekosoknak ajánlják, de míg egy pénzügy-számvitel esetében meg is értem, a fentiekhez is jónak kell lenni belőle?

2022. aug. 23. 17:45
 1/5 anonim ***** válasza:
92%
A gazdmeneseknek ugyanaz a matekjuk mint nekünk pénzügy és számviteleseknek, viszont kevesebb számviteles tárgyuk van. Inkább számolgatósabbnak mondanám a PSZ-t, nem matekosabbnak. Szóval függvényvizsgálat és statisztika ugyanannyi a kettőn.
2022. aug. 23. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Szerinted hármas matekkal teljesíthető a szak?
2022. aug. 23. 18:29
 3/5 anonim ***** válasza:
84%

Ismerek hármas matekost, aki megcsinálta. Magántanárral.


Neked is ezt javaslom. Nem érdemes szarozni. Rögtön szeptembertől keress matek/statisztika magántanárt és tuningold fel magad. Mennyiségre egyáltalán nem olyan sok a tananyag, csak újszerű, de meg lehet tanulni, ha valaki elmagyarázza. Hagyj rá időt magadnak, ne a vizsgaidőszakban kezdj el pánikolni.

2022. aug. 23. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Szia ! A matek érettségim kettes volt , soha nem voltam jó matekból. Én nem azért nem voltam jó belőle mert buta volnék , hanem mert nem foglalkoztam vele, inkább a humán irány érdekelt , de végül a NG - én kötöttem ki. Amit én tanácsolok illetve tudok mondani, ezek a matekos tárgyak nem nehezek , sokan szerintem azt rontják el hogy halálra keresik az összefüggéseket és ha nem találnak valamit feladják egyből. Inkább ez begyakorlás kérdése pláne az első évben . A matek érettségid pedig nem fog meghatározni semmit , bármikor fejlődhetsz az életben és az a jegy az érettségire vonatkozik nem pedig az egyetemes anyagra. Foglakozni pedig kell vele , nem szabad lemaradni.
2022. aug. 23. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! 😊


A matek jegyemet tovább vinni sem szeretném, két másik tárgyat választottam duplázásra.

2022. aug. 24. 01:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!