Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Felnőttoktatás és középiskola...

Felnőttoktatás és középiskola közti különbségek?

Figyelt kérdés

2 éves nappali tagozaton fogok villanyszerelőnek tanulni, és az érdekelne, hogy mennyiben fog különbözni a középiskolától.


- Mennyi szokott lenni az óraszám?

- Lesz-e rendes osztályom és ofőm?

- Írunk dolgozatokat?

- Felelünk-e?

- Kell-e évnyitókra és ilyen egyebekre menni?

- Vannak-e rendesen ősz, téli, tavaszi és egyéb szünetek?

- Lesz-e érettségi banketthez hasonló megmozdulás?



2022. aug. 27. 01:38
 1/6 anonim ***** válasza:

1. Osztályfőnököd lehet igen, vagy aki a szak felelőse

2. Igen, lesznek rendesen őszi, téli, tavaszi szünetek. (Nappali képzés ezt ne felejtsd el)

Igen, írhattak dolgozatod.

Igen, felelhettek is.

Nem lesz érettségi bankett.

Óraszámot, a képzési szerződésben látod.

2022. aug. 27. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szinte pontosan ugyanolyan lesz, mint egy középsuli, azzal a különbséggel, hogy ott nincsenek közismereti tárgyak (magyar, matek, töri stb.), illetve vannak iskolán kívüli gyakorlatok, nyáron is.
2022. aug. 27. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A nappali szívás, hiába vagy 23-24 éves ugyanúgy hülye gyerekként fognak kezelni, mint gimiben. Én ezért megyek már harmadjára estire.

1. Jóval több, mint estin, de a villanyszerelés egy bonyolult, veszélyes szakma, szóval ez nem is olyan rossz dolog.

2. Lesz. Még estin is lenne, de nappalin meg nem kérdés.

3. Igen.

4. Valószínűleg igen.

5. Ez iskola válogatja, nálunk kötelező volt az okj-soknak is megjelenni. Annyi, hogy református iskola voltunk, minden héten volt áhítat. Arra nekik nem kellett járni, de ennyi.

6. Vannak, de ezek lennének estin is ugyanúgy, hiszen az a tanárok szabadsága.

7. Nem lesz. Maximum annyi, hogy a vizsga napján adtok be mind pénz, és lesz egy kis kaja nektek is, meg a vizsgabizottságnak is. Bizonyítvány átadón meg lesz egy kis beszéd. Ennyi. De ettől még messze vagy. De, hogy megnyugodj nem csak te vagy messze, hanem én is, mert én is szeptemberben indulok a negyedik szakmàmért, csak estin.

2022. aug. 27. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

- Lesz-e érettségi banketthez hasonló megmozdulás?

Ha szerveztek, akkor igen. Ha nem szerveztek, akkor nem.

2022. aug. 27. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Felsőoktatást olvastam felnőttoktatás helyett! XDDD
2022. aug. 27. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
#5: Először én is, és elkezdtem írni a válaszomat, amit utána elküldés előtt töröltem.
2022. aug. 27. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!