Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Aki SE ÁOK-ra jár tud tanácsot...

Aki SE ÁOK-ra jár tud tanácsot adni? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Szép estét


Váltani szeretnék, és a gyermekkori álmom valósítanám meg, ami az orvosi pályafutás lenne.

Rengeteg kérdést olvastam vissza, de mégis picit bizonytalan vagyok, hogy képes lennék-e egy ilyen minőségű egyetemen helyt állni.

Jelentkezésig van még egy 1 évem, egy emelt biosz érettségit addig lazán dobok, emelt kémiám pedig van, amivel be tudok kerülni.

Mentálisan szeretnék rákészülni az orvosira, illetve meg szeretnék tanulni tanulni.

Ebben tudnátok nekem segíteni?

Illetve az egy évem alatt érdemes előretanulni bármit is?

Köszönöm előre is a segítő szándékú válaszokat!



2022. aug. 27. 21:58
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

Felmerülhető kérdés:

Hogy miért nem a gyermekkori álmom megvalósításával kezdtem?

Mert nem volt elég önbizalmam az orvosihoz, és még mindig nincsen elég.

Intelligenciaszintem picivel van csak átlag felett, persze nem gondolnám, hogy ez igen releváns lenne.

Egyáltalán nem bulizok, nem élek, és nem is fogok párkapcsolatban tengődni.

Nem fér a fejembe, hogy képes lennék zárós határidőn belül 700 oldalnyi anyagot megérteni + megtanulni. A folyamatos tanulás híve vagyok egyébként.

2022. aug. 27. 22:01
 2/12 anonim ***** válasza:
73%

Nem jártam még oda, de 1 hét múlva kezdem 😂🙈 és most próbálok rakeszulni mentálisan..

1 év rengeteg idő, semmivel nem vagy elkésve. Lényeg, hogy legyen motivációd, szorgalmad és tényleg akarj küzdeni az álmodért.

2022. aug. 27. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
69%
Nem is értem, hogy az előttem szóló miért van így lepontozva. Még én se jártam oda, sőt igazából én még nem döntöttem az ÁOK és a FOK között, de lényegében ugyanazt érzem, amit te. Mondjuk én egyszer szeretnék párkapcsolatot és családot, amit fogalmam sincs, hogy hogyan lehetne kényelmesen összeegyeztetni. Ezért is gondolkoztam a fogorvosin, mert az talán kötöttebb. Félek, hogy nem vagyok kész rá mentálisan, és én még magyon tartok mások véleményétől, pláne ha nem bírnám és abba kellene hagynom. De őszintén nem tudom, hogy mi más érdekelne ezen kívül. Én a kémia érettségitől kifejezetten félek, mindig elég könnyen és gyorsan megértettem a dolgokat, de nagyon gyorsan felejtettem, ami érettséginél nem a legjobn(11.es leszek)
2022. aug. 28. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Orvostanhallgató vagyok Pesten.


Őszintén szólva nagyon spirituális hangulatomban láttam meg ezt a kérdést. Úgyhogy kicsit lehet olyan lesz a válaszom is xddd


Szóval, milyen az egyetem? Nehéz, nem kell annyit megtanulnod mint sok orvosis állítja, viszont nyugodj meg az is bőven a határaid fogja feszegetni. Elég nehéz abszolválni egyes dolgokat, így lehet egy oldalnyi dolog megtanulásához annyi időt kell ráfordítanod mint 3-4 érettségi tételre (Agyidegekkel több napot is el lehet lenni :D)


Szorgalmi igazából laza, nincs sok dolgod csak tanulni önszorgalomból amennyi jól esik. Na de ez dönti el milyen lesz a vizsgaidőszakod, ezért érdemes moderáltan tanulni és nem minden tanulnivalót háttérbe tolni.


Vizsgaidőszak? Maga a pokol. Borzalom. Félévente kb 2 hónapig úgy élsz mint egy patkány, napi 6-12 órát tanulsz (6 órát a nagyon okosok 12 órát az átlag kicsit felettiek, eközött a spektrum többi tagja) Stressz, fosás, reflux, fogyás, hízás meg miegymás elég gyakori.


Én újrakezdeném-e így, hogy már tudom milyen? Biztos nem.


Na és a spirituális része az egésznek.


Ha te nem jelentkezel, akkor felvesznek mást a helyedre. Előbb utóbb el is végzi valószínűleg.


A kérdés az, megéri e az hogy te szopd nyald végig az egyetemet görcsös gyomorral, savas torokkal, ráadásul mindezt életed legértékesebb és legszebb éveiben, ennyi áldozatot hozni, a szabadidődet tanulással tölteni azért…

Hogy te legyél az aki a beteget kezeli és nem az az XY valaki akit a helyedre vettek volna fel?


Jobb lesz a világ attól hogy te végezted el az orvosit és nem XY? Valszeg nem. Tudod mi lesz jobb? Te. Egy jobb ember leszel, megbecsült és viszonylag jól is keresnél (magánéletet orvosi mellett rajtad múlik hogy mennyire tudod rendben tartani, nekem eddig csak két kapcsolatom ment el emiatt 3 év alatt, van aki megérti hogy elfoglalt vagy és tanulnod kell, valaki nem).


Visszatérve, attól hogy te elvégzed az orvosit a világ még nem lesz jobb, hacsak nem mész ki Etiópiába a meningococcussal küzdeni.


Szóval röviden nekem az a véleményem, hogy csak akkor legyél orvos, ha Etiópiában akarsz a meningococcussal küzdeni.


Na csak vicceltem, komolyra fordítva a szót, sajnos objektíven nem éri meg Orvosnak lenni. Pénz? Van jobb alternatíva. Megbecsülés? van jobb alternatíva. Mások segítése? Van jobb alternatíva.


Jöhet a kérdés, persze jogosan. Miért éri meg akkor mégis orvosnak lenni? A válasz meg az, hogy csak akkor éri meg ha neked tényleg ez szíved vágya, ha habzó szájjal minden más karriert elutasítasz. Ha ez érdekel, ha ezt szereted.


Én sajnos rájöttem már, hogy minden amit csináltam egyetemen, NEKEM nem érte meg. Én pusztán érdeklődésből jöttem ide, de ez is olyan mint egy érdekes sorozat. Megnézed egyszer és eldobod az agyad, megnézed mégegyszer és azt mondod egész jó, harmadszor, negyedszer, ötödször meg már csak unalmas.


Remélem megtalálod azt kérdező, amit egy életen át tudsz csinálni, akár az orvosi lesz az, akár nem.

De azt ne felejtsd el, ha egyszer se gondolkozol azon, hogy megérte e valami, akkor megérte.

2022. aug. 29. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszolat, kiemelve az utolsot. Atgondoltam mit teszek, de kellett hozza par nap. :D
2022. aug. 29. 18:34
 6/12 anonim ***** válasza:
67%

Egyeltalan nem nehéz osszeegyeztetni se a bulizassal se a tanulással. Én első evemtol járok bulizni is ugyanúgy (nyilvan nem minden hétvégén) es edzeni is. Parkapcsolatom is van. Az atlagom 4,5 felett volt mindig is, mindent össze lehet egyeztetni ha nagyon akarja az ember tehát azért mert te nem bulizol az meg nem jelenti hogy tökéletes leszel az orvosira.


Érdemes előretanulni persze, a biosz emelt nem nehéz, a kémia sokkal nehezebb, biosznal a szóbeli tételek mennyisége elég nagy, így ha nem csinálsz semmit 1 év alatt azt is megeri olvasgatni. Én 2018ban érettségiztem, akkor meg volt szóbeli ugye, és én például az emeltek után kezdtem el rá tanulni, kegyetlen volt a többi tantárgy mellett főleg. Szóval ezeket ajánlom!!

2022. aug. 29. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, de én azt a döntést hoztam meg, hogy maradok az eredeti tervemnél. Orvositól függetlenül nem vagyok bulizós egyébként, inkább a kisebb összejöveteleket, túrázásokat szeretem.
2022. aug. 29. 22:11
 8/12 anonim ***** válasza:
Persze! Mostmar, én se annyira, régebben többet jártam el. Hajrá! Majd írj sikerült e!
2022. aug. 29. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Az orvosi pályának nem az egyetem a nehéz része, hanem ami utána jön.


Képes lennél mentálisan egészséges maradni úgy, hogy minden nap beteg, néha nagyon beteg emberekkel foglalkozol? Képes lennél sokszor ápolatlan, hajléktalan embereket ellátni? Képes lennél éjszakázni, 24 órás műszakokat tolni? Képes lennél egy héten 40 óránál többet dolgozni? Persze elég durván hangzanak az előbb feltett kérdések de hidd el ezek azok amik megkülönböztetik az orvost a nem orvostól, nem pedig a 700 oldalas anyag, próbáld meg őszintén megválaszolni ezeket a kérdéseket és ne nekem, hanem magadnak.


Természetesen vannak olyan szakterületek ahol azért nem szakad meg az ember és jóval nyugisabb minden de ezekre a helyekre jóval nehezebb bejutni és a rezidensi évek nehézségeit sehol sem tudod kikerülni.


Csupán jóindulatból írtam, egyáltalán nem áll szándékomban elvenni a kedved, de ha már egy évvel a kezdés előtt mentálisan fel kell készülnöd az egyetemre akkor lehet megéri mérlegelni a saját érdekedben. Ez egy olyan egyedülálló pálya ahol az ember sosem elégedett önmagával: majd ha bejutok az egyetemre…majd ha elvégzem az egyetemet…majd ha vége a rezidens éveknek…majd ha szakorvos leszek és így tovább. Extrém erős jellem kell hozzá, ezen a pályán kiemelkedően magas a törtető, másokon átgázoló emberek száma, de ez a szakma pont ezt jutalmazza, ha nem ilyen vagy lemorzsolódsz.

2022. aug. 30. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Kedves Utolso!

Melyeket leirtal, no pont ez amiben semmi ketsegem nincs.

23 eves vagyok, s amig nem lettem egyetemista (ugy negy evig) szereztem munkatapasztalatot.

Egyfelől gyermekvedelmbe, mellette felallasban hajlektalanszallon dolgoztam.

Előtte pedig a János Korhaz kronikus bel osztályán voltam segedapolo, ahol barmilyen munkat is megcsinaltam, ertsd ez alatt a tisztába tetelt, etetést (amiket megtanitottak, es amiket ra lehet bizni egy segedapolora). Innen sajnos költözés miatt kellett eljonnom.

Ott döntöttem el, hogy tartom magam ahhoz a tervhez, hogy egeszsegugyben szeretnek dolgozni, vagy pontosabban megfogalmazva ott is.

Jelenleg kemiat hallgatok, ez az eltem masik fele (ezen belul oktatása a tantargynak).

Az eredeti tervem az volt, hogy mindkettobe tudjak ervenyesulni, kompromisszumos megoldaskent elvegzek egy diplomas apoloit, Msc-n pedig SBO, vagy intéziv szakosodast. Valamint befejezem mostani tanulamnyaim, a kemia szakot.

Tobbszor elojott gondolatban, hogy szakitani kellene a kemiaval, s az egész életem az EÜ-re aldozni, de inkabb maradok az eredeti tervemnel. Ez kivitelezheto, es amit kiterjesztett hataskoru apolokent tudnék dolgozni, az nekem bőven eleg. Es igy a kemiarol sem kell lemondanom.

Maximum oraadokent tanitom heti 5-10 oraban max a későbbiekben.

Addig is egyetem mellett valtok munkát, hatha valahol alkalmaznanak mint segedapolo SBO-n. (Vagy mas osztaly is szóba johet).

No roviden ez a sztorim.

Az orvosi hatalmas valtas lenne, a feleveim veszendobe mennenek, kemiat abba kellene hagynom, szóval atgondoltam, es ez a megoldas marad, melyet korabban mar kigondoltam.

2022. aug. 30. 10:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!