Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen lehetőségek vannak...

Milyen lehetőségek vannak egyetemi pszichológia előadások látogatására Budapesten?

Figyelt kérdés

2023/24-es tanévben szeretnék pszichológia szakra jelentkezni, addig is még előttem áll egy szakdologozat írás az első szakomon. Viszont jelenleg elég sok szabadidőm van a hétköznapokon, és szívesen meglátogatnék pár előadást bármelyik budapesti egyetemen, hogy egy kicsit belekóstoljak, mielőtt jelentkeznék. Az érdekelne, hogy hogyan lehet tájékozódni a nyílt/látogatható előadások időpontjáról/helyéről, illetve van-e valamilyen regisztráció/jelentkezési kötelezettség?

Bármilyen más információ is érdekel a témával kapcsolatban abszolút nem vagyok jártas ebben a témában.



2022. aug. 30. 12:10
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha tényleg egyetemista vagy és szakdogát írsz a jelenlegi szakodon, akkor nem lehetsz abszolút járatlan a témában, ne haragudj. A mostani egyetemeden meghirdetett összes óra helyét és idejét láthatod a Neptunban (a mintatanterven kívüli, további tárgyaknál). Ha nincs is nálatok pszichológia szak, akkor ha körbekérdezel az évfolyamodon, 100% hogy lesz valaki akinek legalább egy barátja, ismerőse, testvére pszichóra jár, és hajlandó megnézni neked, mikor vannak előadások.
2022. aug. 30. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az ELTE-re (Izabella utcai épület) nem lehet csak úgy besétálni, mert beléptető rendszer van, ami kártyával működik, kártya igényléséhez pedig az épületben órára járó hallgatónak kell lenni. A többi egyetemről nincs infóm.
2022. aug. 30. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

1. Nyilván nem kitaláltam hogy egyetemista vagyok. Ahova én jártam, az egy kicsi vidéki egyetem és rohadtul nincs senki képben azzal, hogy Pesten a pszichológia előadásokat hogyan lehet látogatni. Sőt, a hallgatók nagyrésze azokra az előadásokra se jár, amikre kéne nekik.

Ezzel szemben, egy olyan felületen, ami jelenleg amúgy is tele van egyetemistákkal az évkezdés miatt, egész jó ötletnek tűnik ezt megkérdezni. Elnézésedet kérem, hogy mertem feltétlezni, hogy ezekere a népszerű egyetemekre/szakokra kitaláltak esetleg egy rendszert ami a "kívülállóknak" is segítséget nyújthat. Nyilván, ha a legjobb barátom pont pszichológiát tanulna, akkor őt kérdezném, de sajnos ez nem így van, így kénytelen voltam más forrásból tájékozódni.

2. Köszönöm az infót

2022. aug. 30. 17:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!