Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha jelentkezek egy szakra, de...

Ha jelentkezek egy szakra, de nem kezdem el végül, az rontja a jövőbeli bekerülési lehetőségemet?

Figyelt kérdés
Tehát ha felvesznek, de valami miatt nem kezdem el, akár többször is, de utána újra akarok jelentkezni, akkor lehet, hogy emiatt már nem vesznek fel?
2022. szept. 1. 22:01
 1/5 A kérdező kommentje:
Van egy szak, amit egyszer már elkezdtem, de nem fejeztem be. Most újra felvettek, de most nem tudom elkezdeni, egészségügyi okok miatt.
2022. szept. 1. 22:22
 2/5 anonim ***** válasza:
65%
Akkor mi a facér veszed el a helyet mástól, aki meg menne??!
2022. szept. 1. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
84%
Hát, ha legközelebb már bevezetik a szóbeli vizsgát, és felmérik a motivációdat, akkor bármi lehet...
2022. szept. 1. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
69%
Nem lesz hátrányod belőle.
2022. szept. 1. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha nincs szóbeli vagy gyakorlati felvételi vizsga az adott szakra, akkor még elvi lehetősége sincs annak, hogy a bekerülési esélyeidet a szak korábbi el nem kezdése vagy abbahagyása befolyásolja. De szerintem ha van, akkor is csak minimális az ilyen hátrányos megkülönböztetésre az esély.


Egyébként pedig ha valóban egészségügyi ok miatt nem tudod elkezdeni a szakot, akkor beiratkozhatsz és orvosi igazolással kérelmezheted a rendkívüli passzív félévvel való kezdést. Így megspórolhatsz egy felvételi eljárást jövőre, s ráadásul ha időközben jobban leszel, akár már februárban is megkezdheted a tanulmányaidat.

2022. szept. 2. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!