Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Fontos! Egy félévben, az...

Fontos! Egy félévben, az egyetemen max mennyi kreditem lehet, a tárgyak felvétele által?

Figyelt kérdés
Szóval most kezdem az egyetemet, 27 kredit van a kötelezően felvehető tárgyakkal és van egy szabadon választható tárgy is megjelölve. Nos én két szabadon választható tárgyat is szívesen velvennék, mivel nagyon érdekel az adott témakör, viszont az egyik 4 a másik 3 kredites. Amúgy a mintatervben 30 kredit van megjelölve, de úgy tudom , hogy ha kicsit túllépem az még nem gond. Viszont mikortól kell fizetni, mikortól sok már az adott kreditek mennyisége összesen?

2022. szept. 5. 20:17
 1/3 A kérdező kommentje:
módosítok a második tárgy 5 kredites, nem 3...
2022. szept. 5. 20:18
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Amennyit enged a neptun annyit tudsz felvenni. Ez például az én egyetememen 45 kredit. Eddig a max amit csináltam az 39 volt. Nyugodtan felveheted, csak ne vállald túl magad. Biztosan meghírdetik majd másik félévekben is.
2022. szept. 5. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
85%

45 kreditet tudsz félévente a legtöbb egyetemen felvenni. Fizetni pedig nem ez alapján fizetsz extra kreditek után.

Általában 10% al lépheted túl a kreditjeidet, tehát ha mondjuk 210 kredites a képzésed akkor 21 kreditet csinálhatsz extrában.

2022. szept. 5. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!