Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Elte első évet most kezdem....

Elte első évet most kezdem. Szerintetek minden előadáson részt kell vennem vagy csak ami kötelező?

Figyelt kérdés
Nagyon sok előadás kifáraszt, szórakozni is szeretnék, valamint sportolni járni hetente háromszor.Sok felesleges előadáson nem szeretnék időt tölteni.

2022. szept. 6. 18:01
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs katalógus és nem kötelező az óra akkor nem kell részt venni, viszont ilyenkor vigyázni kell nehogy az legyen, hogy utolsó pillanatban jössz rá, hogy konkrétan semmit nem értesz az anyagból.
2022. szept. 6. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem látogatásköteles az előadás, akkor nem kötelező részt venned rajta. Az első órára mindenképpen érdemes bemenni, mert ott szokott elhangzani, hogy látogatásköteles-e az adott óra. Szerintem sok esetben hasznos, ha részt veszel az előadáson, mert jobban meg lehet érteni a tanári magyarázatot. Persze, vannak tanárok és előadások, ahol a személyes jelenlét nem teszi könnyebbé a tanulást.
2022. szept. 6. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk vannak olyan tantárgyak, ahol a szimpla könyvből is simán megérted az anyagot, szóval az előadásra nem feltétlen kell bejárni. Viszont nekem is voltak olyan tantárgyaim, ahol képletek voltak, meg rengeteg ábra és szakszó, amit az ember nem is ért meg olyan könnyen... na, az olyan órákra érdemes bejárni azért. De például nálam van olyan tantárgy, ami nem egy nehéz tantárgy, de érdekesek az órák (viszonylag), szóval szeretek bejárni. Szóval ez attól függ. Annak, hogy bemész egy előadásra de telefonozol/máshol járnak a gondolataid/stb, annak nincs sok értelme, annyi erővel tényleg be se menj. Viszont egyébként pedig szerintem neked kell felmérni, hogy te neked szükséged-e van a tanár magyarázatára az adott tantárgyból, vagy anélkül is megtudod érteni az anyagot. Szóval szerintem nézz bele a kötelező irodalomba, olvasgass bele, nézd át, hogy még is milyen az anyag, és gondold át, hogy te neked biztos menni fog-e a tantárgy, ha egyáltalán nem jársz az előadásokra.
2022. szept. 6. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Általában előadásoknál mindig elmondják, hogy nem kötelező de ajánlott a látogatás. Na, ilyenkor van az hogy csapat nagy részét nem látjuk többé az előadáson, bár szerintem érdemes bejárni, hacsak tényleg nincs rászervezve valami dolog.


Az sem ritka, hogy a tanárok kisebb kurzusok esetén meg-megjegyzik az arcokat előadáson, és ha a vizsga szóbeli, akkor kicsit cink ha akkor lát először. Ha viszont csak telefont nyomkodni meg rejtvényt fejteni jársz be, az sokkal nagyobb tiszteletlenség tud lenni, mint a nem bejárás. Akkor inkább hanyagold az órákat, ha tényleg olyan felesleges.


Olyan is szokott lenni, hogy habár katalógus nincs, de az előadások végén irat egy névsort a tanár, és vizsgán "jobb szemmel tekint" azokra a nevekre, akik minél többször felbukkannak. Valahol még plusz pont is jár érte.

2022. szept. 6. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Most döntsd el hogy egyetemre akarsz járni tanulni vagy egyetem helyett szórakozni.
2022. szept. 6. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
12%
5. Vannak esetek azonban, amikor lehetetlen egy-egy előadásra bemenni, az ütközések miatt.
2022. szept. 6. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

6-os.

Ez oké, de az nem az az eset mint amikor

"Nagyon sok előadás kifáraszt"


"szórakozni is szeretnék"


"Sok felesleges előadáson nem szeretnék időt tölteni"

2022. szept. 6. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Hát figyelj, a többiek leírták, hogy mi a helyzet a kötelező/ajánlott bejárással, ezt nem fogom elismételni. De az ötösnek igaza van, ez a hozzáállás nem fog működni egyetemen. Félre ne érts, sokan nem járnak be sokféle előadásra, de szerintem a legtöbben nem jelentik ki a második egyetemi napjukon, hogy "sok felesleges előadáson nem szeretnék időt tölteni". Először is: nem tudod, mi felesleges. Azt sem tudod egyelőre, hogy mi kötelező, hogyan tudsz véleményt formálni az adott tárgyról? Az unalmas pedig nem egyenlő a feleslegessel. Előre szólok: ha az "álom szakodra" jársz, akkor is lesznek dolgok, amik nem érdekelnek, mégis meg kell őket tanulni rendesen. Senkit nem fog érdekelni, hogy szerinted feleslegesek.

Aztán ezen a félmondatodon is megakadt a szemem: "nagyon sok előadás kifáraszt". Milyen szak ez? Eddig két napot töltöttél az egyetemen, kb. annyi történhetett, hogy elmondták a követelményeket, hogy nagyjából miről fog szólni a kurzus, és valószínű elkezdtetek valami (a későbbiekhez képest tök gagyi) bevezetést. Ez lefárasztott? Szerinted hogy fogod így bírni a vizsgaidőszakot, főleg, ha a szorgalmi időszak alatt bulikázni meg sportolni akarsz tanulás helyett? Miért is mentél egyetemre? Nem azért, hogy tanulj? Nem arról van szó, hogy nem lehet szabadidőd az egyetem mellett, vagy egész nap a könyvek fölött kell görnyedni, de ha valaki a második napon ilyeneket ír (magyarul még a kezdeti lendület és kissé naiv motiváció sincs meg benne), akkor talán át kéne gondolni, hogy egyetemre való-e egy ilyen fontossági sorrend.

2022. szept. 6. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Jogra mentem, de nagyon sok unalmas előadás van, ami nem kötelező. Szeretném, ha lenne magánéletem is. Ami nem kötelező tantárgy előadása, azon nem szeretnék részt venni.
2022. szept. 7. 13:25
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem kötelező, akkor nem kötelező. Te dolgod hogyan mész be vagy sem. Ha van jobb dolgod, lelked rajta, csináld nyugodtan.
2022. szept. 7. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!