Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Segítség! MÜTF, Tomori Pál...

Segítség! MÜTF, Tomori Pál Főiskola, Wekerle Sándor Üzleti Főiskola, vagy Zsigmond Király Főiskola?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy sokan kérdezték már, de szükségem lenne pár véleményre. Nemzetközi gazdálkodás érdekelne, de nem tudom hogy milyen ezeknek az iskoláknak a színvonala. (Egyetemre sajnos nincs elég pontom)

Aki tud segíteni, annak nagyon szépen köszönöm!


2010. szept. 25. 14:23
 1/9 anonim ***** válasza:
Ezek közül MÜTF.
2010. szept. 25. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
23%
Szépen felsoroltad Magyarország vicc Főiskoláit, ezek közül még a legjobb helyen a MÜTF áll, de munkát ne nagyon remélj, ha elvégzed! De Tesco-s árufeltöltő még lehetsz:D
2010. szept. 25. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
30%
Nem zavar, hogy egyetem és fpiksola között már nincs különjbség, cska a jpbb helyekre kevés a pont? Azt nem értem, ha nem vagy egy nagy ész, minek akarsz olyan szakon továbbtanulni, ahol azért elég sok elméleti anyagot ell vizsgákra tudni idővel. Plusz amiket felsoroltál, vicc mind a 4. Lehet nem tanítanak, rosszul, de ha a munkaadó meghallja hol végeztél, körberöhög...
2010. szept. 25. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Nem..nem zavar hogy nincs különbség..

Nem arról van szó, hogy nem vagyok nagy ész, csak későn döntöttem el, hogy tovább akarok tanulni.

Amúgy azzal nincs baj, hogy sok az elmélet, mert közgé szakos vagyok, és jól megy.

Köszönöm a válaszokat azért.

2010. szept. 25. 16:43
 5/9 Logisztika01 válasza:
91%
Hello. Ha a nemzetközi gazdálkodási szakra akarsz menni, ezen belül is a logisztika (ezt nem írtad), akkor vagy a szolnoki vagy a Tomori Pál főiskolát válaszd. Azt, hogy ki mit mond, hogy így az egyik főiskola, meg úgy a másik főiskola, ne hallgass rájuk. Általuk megírt vélemények mélyen tükrözik a hozzá nem értésüket. Hallanak egy-két dolgot, aztán már azt hiszik, hogy mindent tudnak, meg csak az egyetem létezik a világon, semmi más. Őszintén, alapjába véve szar a magyar oktatás, már bocsánat a kifejezésért, de ez az igazság. Vannak itt nálunk hírhedt egyetemek (ELTE,Debreceni Egyetem, Széchenyi István Egyetem stb...).Külföldön sehol nem jegyzik őket, ha igen akkor 1000 környékén. Az itteni egyetemek, tisztelet a kivételnek, az a baj, hogy hírhedtek,nem híresek!!!!!! Maga a két kifejezés nem összekeverendő!!!! Az a probléma az egyetemekkel, hogy elmélet orientáltak, szakbarbárokat ontanak ki magukból a munkaerő piacra. Hogyan lehet úgy minőségi oktatást nyújtani ,hogy 200,350-en ülnek bent egy "előadáson"??? Szánalmas. A képzéseknek gyakorlatorientáltnak kellene lennie. Ez a baj, hogy kellene lennie, de nem az!!! Pl.: Németországban már az első éves hallgatót kiküldik egy céghez, munkáltatóhoz gyakorlati tapasztalatokat gyűjteni. Itt Magyarországon meg majd csak a 6. félév után, akkor is csak 3-5 hónapra. Ezt nevezhetjük oktatásnak??? Egyáltalán nem, mert amit a diák, hallgató megtanul az iskolapadban, annak a 80-90%-át egyáltalán nem fogja hasznosítani, tisztelt a kivételnek. Mert egy dolog valamiről beszélni és más dolog megcsinálni gyakorlatban. Egy szónak száz a vége, én a helyedben alapképzést tekintve inkább a főiskolát választanám, mert az valamivel gyakorlat orientáltabb, majd utána miután szereztél gyakorlatot!!!!!!, azt követően a mesterszakot már az egyetemen végezd el. Valamint tanulj idegen nyelveket, az angol és a német mellet, valamilyen kelet-európai nyelvet is. Unió most és a jövőben is keletet fogja megcélozni üzleti és egyéb téren. Végül az egyik hozzászóló írására reagálva. " vicc a főiskola, meg hogy a munkaadó körberöhög". Ezt a félnótást kell körberöhögni, ki ezt írta, mert!!!!!! egy normális munkáltató nem az alapján ítél meg, hogy hol végeztél, hanem a szakmai, illetve gyakorlati!!!!! tudást kéri számon az állásinterjún!!!!! Végezhetsz, te a bla bla bla 1 az n-en egyetemen, ha null gyakorlatod van, mert mint már megírtam egy dolog valamit elmondani sablon alapján és más gyakorlatban is alkalmazni azt!!!!! Ez a baj Magyarországgal, hogy a papírok országa, valamint hogy van 2-3 hírhedt egyetem, a többi meg le van ..... Amúgy a felsőoktatási intézmények ugyanazon tantervi előírásokat követik, hiszen az egységesen az Oktatási hivatal adja ki , illetve szabályozza,módosítja. Azt, hogy megfogadod a tanácsaimat, az a te döntésed, de jól gondold át mit választasz, mert egy dolog szeretni valamit és másik dolog, hogy meg is kell belőle majd élni. Végül, mindegy mit választasz, mert elszomorító a magyar oktatás helyzete. Legyen emelet szintű érettségi, duplán+ sok egy más. Ezzel is emeljük az oktatás színvonalát. Ezzel nem fog emelkedni az oktatás színvonala. A normális oktatást már óvodában, iskolában el kell kezdeni, mert csakis egy jó alapra lehet építeni. Szép napot!
2010. nov. 4. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszoló!

Köszönöm szépen a válaszodat, és a tanácsodat. Végre egy értelmes hozzászóló.:) Ami az oktatás színvonalát illeti, teljes mértékben igazad van.. És szerintem is jobb a főiskola.

2010. nov. 5. 09:22
 7/9 anonim ***** válasza:
85%

Utolsó kommentelővel én is egyet értek, a munkapiacon tökre senkit nem érdekel milyen papírod van, hanem mit tudsz nyújtani.


Két példa:

BGFen meg kellett tanulni a világ összes országának összes fővárosát. Őszintén ki a f***t fog ez érdekelni, ehelyett munkáltatók tudják róla, hogy nem bízhatnak rá konkrét és szakértelmet igénylő munkát még hosszú ideig.

Másik példaként egy barátomnak kellett megírnia főnök Wekerle Sándor ÜF-re járó definitíve analfabéta lányának egy inport-export esettanulmány házi dolgozatát. Tök laikusként 5-ösre összehozta 2 délután alatt munka mellett. :)


Én mondjuk az intézményeket is hibáztatom, hogy szó szerint ugyanolyan hülyén jönnek ki az emberek mint ahogy bementek. A jövő bölcsészei a mai marketing, kommunikáció és humánerőforrásmenedzser szakosok.

2011. jan. 5. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 HePe ***** válasza:
100%
ZSKF !
2013. nov. 11. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 lizi89 válasza:
100%

Jópofák vagytok ezzel a kötélhúzással. Bár, gondolom, azóta mindenki kiválaszotta, hogy hová megy, és már végzett is. Szerintem összehasonlítani csak az tudná őket, aki mindegyiket kipróbálta, de aki meg így tesz, annak nem érdemes elhinni egy szavát sem. :)

Én a Tomorit választottam anno, tavaly el is végeztem. Mi szerettük. Nem volt drága, de általában nagyon jók a tanárok. Emberiek, lehetett hozzájuk fordulni. Általában.

Mi nagyon jól össze tudtunk dolgozni a csoporttársaimmal is, abban sem volt hiba. Úgy tudtam elvégezni, hogy közben még jól is éreztem magam. Ez ma luxus, amit abból látok, amilyen szívózást az MA-n kapunk az egyik "NAGY" egyetemen. Mert ott a tanárok is NAGYOK. Vagy ha nem, akkor legalább mutatják, hogy milyen okosak.

Persze, tanítani nem tudnak. Én az egyetemen is abból élek, amit a Tomorin megtanultam. Ha szavaznom kell, minden tiszteletem a TPF-eseké!

2014. aug. 4. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!