Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Van értelme felnőttként még...

Van értelme felnőttként még tanulni?

Figyelt kérdés

32 éves vagyok, csak OKJ-s képzésem eddig még egyszer sem találtam a szakmámban munkát. Szeretném újrakezdeni az egyetemet. Szerintem más a hozzáállásom és lehet, ami tantárgyat utáltam most jobban menne, az is lehet, hogy megszeretném. Ezúttal eddig próbálkoznék, amíg végre sikerül.

Igaz, hogy az én döntésem, de a rokonaim nagy része le akar beszélni róla. A legtöbbször azt mondják, hogy "ha eddig nem sikerült most se fog" meg "öreg vagy már a tanuláshoz".

Igaz, hogy nehezen megy nekem a tanulás, de pl. a szoftverfejlesztő képzést 28 évesen kezdtem és egyáltalán nem ment nehezen. Az 1. év végétől egyre többet foglalkoztam vele, megtetszett.

Az igaz, hogy a matek sose volt az erősségem, de inkább csak a nehezen érthető dolgok. Nem tartom magam se lustának, se analfabétának.

Szerintem menni fogok, de azért kíváncsi vagyok a véleményetekre.



2022. szept. 8. 16:33
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
Tudom, én is több területen végeztem, a régebbieket fájó szívvel elengedtem. Neked azért nagyon menő diplomáid vannak. Matekból alapszakod van, vagy a mérnökire egy mesterszakod?
2022. szept. 8. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
100%

Matek alap + alk. mester, mert így teljes szerintem a matematikus végzettség.

Vagyis, pontosítva alkalmazott matematikus.

A többi alapképzés.

2022. szept. 8. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
100%

Igazából 2004 után csináltam ezeket.

Volt, amit párhuzamosan, mert nem dolgoztam.

Nappali + levelező.

2022. szept. 8. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
100%
Tudom, hogy sokak egy életen át dolgoznak, így nekik tényleg nehéz az egyetem.
2022. szept. 8. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
100%
Láthatod, csak a jogász, meg a matematikus képzés volt hosszabb.
2022. szept. 8. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
100%

12. A matek diplomádra irigykedem!


Nekem két osztatlan bölcsészdiplomám van, az egyikből doktorim, utána meg csináltam egy marketing alapszakot és arra két mesterszakot, és most csinálok egy harmadik mesterszakot. Én is munka mellett tolom ezeket, levelezőn.

2022. szept. 8. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
100%

Tanulni sosem késő!

Érettségi után az élet úgy hozta, hogy nem tudtam tovább tanulni.

22 évesen kezdtem levelező építőmernöki fősulit.

Majd 32 évesen egy gépész alapszakot. Majd megcsinált egy szerkezetépítő msc-t.

És közben számtalan tanfolyamot, OKJ-s képzést.

Hobbiból további két teljesen más egymásra épülő (és a korábbi érettségis szakmámhoz kapcsolódó szakmát)

És még most is van kedvem munka mellett tanulni.

Más nem viszi előre az embert.

És minél többet tanul az ember annál inkább érzi, hogy milyen keveset is tud valójában.

2022. szept. 8. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
74%

17-es, ezt én is tapasztalom a villamos-, gépészmérnöki, alk. matematikusi, közgáz, jogász, mérnökinformatikus diploma után.


Inkább az van bennem, hogy semmit sem tudok.

Annyi értékes információ van, annyira bonyolult a világ, annyiféle változó van, hogy még egy mákszem sem vagyok a tudásaimmal.

2022. szept. 8. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
100%

A matek diplomámra ne irigykedj.

Vágj bele! Hajrá!

Sok sikert!

2022. szept. 8. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 Tom Benko ***** válasza:
100%
Normális ember mindig tanul. Vagy rendszeresen, vagy hobbiból, de ha nem teszi, lemarad a világtól.
2022. szept. 9. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!