Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Van értelme felnőttként még...

Van értelme felnőttként még tanulni?

Figyelt kérdés

32 éves vagyok, csak OKJ-s képzésem eddig még egyszer sem találtam a szakmámban munkát. Szeretném újrakezdeni az egyetemet. Szerintem más a hozzáállásom és lehet, ami tantárgyat utáltam most jobban menne, az is lehet, hogy megszeretném. Ezúttal eddig próbálkoznék, amíg végre sikerül.

Igaz, hogy az én döntésem, de a rokonaim nagy része le akar beszélni róla. A legtöbbször azt mondják, hogy "ha eddig nem sikerült most se fog" meg "öreg vagy már a tanuláshoz".

Igaz, hogy nehezen megy nekem a tanulás, de pl. a szoftverfejlesztő képzést 28 évesen kezdtem és egyáltalán nem ment nehezen. Az 1. év végétől egyre többet foglalkoztam vele, megtetszett.

Az igaz, hogy a matek sose volt az erősségem, de inkább csak a nehezen érthető dolgok. Nem tartom magam se lustának, se analfabétának.

Szerintem menni fogok, de azért kíváncsi vagyok a véleményetekre.



2022. szept. 8. 16:33
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
100%
Aki 50 évesen vegez még annak is hátra van 15 év munka , ha nem tobb. Neked miért ne érné meg?
2022. szept. 9. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
100%
39 évesen mérnökin tanulok, ne foglalkozz vele ki mit mond.
2022. szept. 10. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem pont rezonál a kérdéseddel az, amit egy harvardi intézetvezető mondott úgy 15 éve az egyik kollégámnak, hogy a legtöbb ember 20 éves kora körül meghal, aztán pár évtizeddel később eltemetik.
2022. szept. 10. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
100%

23 - én jobbat hallottam: mostanánban 30 éves korig infantilis, onnantól szenilis az ember... (ha nem tanul)

Örülök, hogy sok bíztatást kapott a Kérdező! tanulni jó!

A hátráltató megjegyzéseket mosolyogva kezeld, Kérdező - "megpróbálom, aztán lesz, ami lesz!"

Ha motivált vagy, megy majd, és érzeni fogod, hogy van értelme.

2022. szept. 10. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
100%
Én most, ne nevessetek ki, de egy nőknek szóló informatikai képzésre akarok jelentkezni, a green fox szervezésében. 26 éves vagyok, beszélek anngolul, németül, van egy diplomám, de nem abban akarok elhelyezkedni.
2022. szept. 10. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
100%
Lemondtam róla, mert egy programozó ismerősöm lebeszélt. De terveim közé tartozik az emelt matek érettségi, már el is kezdtem tanulni. Azt mondták nekem, válasszak valami humán irányt, de én inkább lehet hogy elmegyek programozást tanulni az egyetemre.
2022. szept. 13. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
100%
Nem kötelező már az emelt szintű érettségi 😉
2022. szept. 13. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
100%
Az lehet, de nélküle megbuknék
2022. szept. 13. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
87%
Akkor hogy értsd, a mérnök/infós mateknak az emelt érettségi kb 1/10 részét fedi le, szóval nincs sok értelme ezért emeltet tenni. Sokan 5 ös emelt matekkal is megbuknak, teljesen más szemléletet,intuíciót igényel az egyetemi matek, és ezen kívül számos nehéz tárgy lesz mellette. Saját véleményem hogy nem a matematika a legnehezebb tárgy, mi pl a mechanikával jóval többet szívtunk
2022. szept. 14. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:

29: Gimiben végig 2esért szenvedtem a matekkal, (középszintű érettségi végül valahogyan kijött egy erős hármasra)

Aztán 4 évet kihagytam tanulás téren, ennyi idő alatt a gimis anyagot teljesen elfelejtettem. Majd ilyen háttérrel mentem mérnökinfóra. Igaz csúsztam, de meglett a diplomám. Szóval erre is van példa.

2023. febr. 21. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!