Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha felvettem már egy tárgyat...

Ha felvettem már egy tárgyat (sikerült) arra van lehetőség hogy újra felvegyem vagy legalább bejárjak?

Figyelt kérdés

Foksz-on tanultam a számvitel alapjai tárgyat 4 éve tanultam, most beiratkoztam alapszakra és már másik tanárnő tanítja. Vajon beülhetek én is vagy felvehetem én is? Anno nem szerepeltem fényesen (elégséges) nem bírtam egyáltalán az akkori tanárnőt, aki most tanítja nagyon normális.... és pénzügy számvitelt tanulok, így a számvitellel fogok tovább menni (vezetői számvitel,pénzügyi, konszolidált beszámoló...) szeretnék ismételni már amennyi maradt... ha nem muszáj zh-kal nem terhelném újra magam de az órákon szívesen részt vennék, ha van lehetőség.

Természetesen megkérdezem a Tnőt csak érdekel volt e már valaki hasonló helyzetben.


2022. szept. 9. 09:05
 1/8 anonim ***** válasza:
Előadásra minden további nélkül bejárhatsz, engedély se kell, az egyetemi előadások nyilvánosak. Ha gyakorlatokra is be akarsz járni, kérj engedélyt.
2022. szept. 9. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igazából ua. Nem választja szét de megkérdezem elotte
2022. szept. 9. 09:51
 3/8 anonim ***** válasza:

Ha nem fogadtatod be, akkor fel tudod venni, de akkor kell zh-zni is.

Ha elismerteted, akkor is bejárhatsz, viszont a zh-kon nem veszel részt.

2022. szept. 9. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Már el van fogadva minden tárgyam automatikusan elfogadták
2022. szept. 9. 11:41
 5/8 anonim ***** válasza:

Nézd meg az intézmény TVSz-ét, valószínűleg van lehetőség javító célú újrafelvételre. Ekkor teljesítened kell a számonkéréseket, a jegyed pedig felülírja a régit.


Ha csak bejárnál, akkor az oktatóval érdemes egyeztetni, nem hinném, hogy bármilyen akadályt gördítene elé (kivéve, ha nagyon korlátozott a terem kapacitása).

2022. szept. 9. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

elég kevesen vagyunk a suliban 30-an vették fel a tárgyat ami itt nagy szó van olyan óra ahol 4-en vagyunk

nem javítás céljából venném fel, hanem ismétlés, illetve, hogy a jövőben jobban menjenek a tárgyak

Köszönöm a választ

2022. szept. 9. 18:19
 7/8 anonim ***** válasza:

#6: A "javító célú tárgyfelvétel" a hivatalos megnevezés (legalábbis nálunk), nem a te motivációdra értendő :) Egyébként ha önként vennéd fel ismétlés céljából, akkor valószínűleg van benned motiváció és akarat, úgyhogy bőven jobb jegyet érhetnél el a régi elégségesnél. Mindenesetre ez egy teljesen hivatalos lehetőség arra, hogy hallgasd a tárgyat.


Ha ilyen kicsik a létszámok, akkor biztosra veheted, hogy az oktató megengedi, hogy látogasd az óráit bármilyen hivatalos tárgyfelvétel nélkül (sőt, valószínűleg örülni is fog, hogy van, akit érdekel a téma).

2022. szept. 9. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

100 főre van meghirdetve és 30korul vették fel eddig a létszám nagy a termek annyira nem

Muszáj h érdekeljen mert erre épül szinte minden és én már 5 éve tanultam.

2022. szept. 9. 21:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!