Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha nem volt aktív félévem,...

Ha nem volt aktív félévem, csak passzív, akkor ha kiiratkozok az egyetemről, kell visszafizetnem valamit?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Tavaly felvettek az ELTE-re mester képzésre, amit elkezdtem, viszont 1,5 hónap után passzíváltattam az első félévet személyes okok miatt, ezután a tavaszi félévet is passziváltattam. Ha jól tudom, akkor egymás után csak 2 félévet lehet passziváltatni, utána automatikusan kirúgnak, ha nem jelentkezek be a félévre. Jelenleg eü okok miatt nem tudnám megkezdeni a félévet, mivel október végéig biztos nem tudnék bejárni a nappalis órákra.


Őszintén szólva annyira nem fogott meg ez a szak, a későbbiekben sem biztos, hogy folytatnám/megkezdeném a tanulmányaimat, kérdéseim a következőek:


1. Ha kérvényt nyújtok be, eü okokra hivatkozva (orvosi papírokkal alátámasztva), akkor elfogadhatják, hogy ez a 3. passzív félévem lenne egymás után, és aktív még nem voltam?


2. Amennyiben ismét passzív féléves leszek most ősszel, de úgy döntök, hogy a tavaszi félévvel inkább kiiratkozok (3 passzív félév után), akkor keletkezik valamilyen költségem, amit fizetnem kell?


3. Nappali tagozaton passzív félévre a TB érvényes, jól tudom?



2022. szept. 9. 12:10
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

1. nem biztos

2.nem

3. igen

2022. szept. 9. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!