Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemi targyfelvetelnel...

Egyetemi targyfelvetelnel elfogadják egy másik szaknak is egy egy hasonló óráját?

Figyelt kérdés
Tehát mondjuk az én szakokon van bevezetés a pszichológiába, de a társadalomtudományi karon van "pszichológia". (ez az óra neve). Akkor azt is el tudják fogadni helyette? Vagy nincs átjárás. Van erre szabály? ELTE érdekelne főként

2022. szept. 9. 18:39
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok ELTE-s, de jellemzően az kell, ami a tantervben szerepel, hiába hasonló nevű a másik kurzus.
2022. szept. 9. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
A mintatantervben szereplő tárgykód, és nem név alapján kell felvenni a tárgyakat. (Az hogy hasonló neve van két tárgynak, nem jelenti hogy teljesen megegyezik a tematikája - erről szól a kreditátvitel, ami sokkal macerásabb, mint a megfelelő tárgykódú tárgyat elvégezni.)
2022. szept. 9. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
83%

Igen, ezt hívják kreditelismertetésnek.

Általában a karod oldalán vannak fent formok, amiket letöltesz, kitöltesz, és beviszed a TO-ra. (ott egyébként többet is tudnak mondani erről)

Simán előfordulhat, hogy tematikát hasonlítanak össze, pontosan nem tudom, hogy ez hogy működik, de asszem ha nagyjából egyezik a két tárgy tematikája, akkor elfogadják neked a másik tantervedben mint elvégzett tanegység.

2022. szept. 9. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
95%
Általában 75%-os egyezőséget kérnek a két tematika között.
2022. szept. 9. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Értem. Viszont most még nem látom a tematikát, így nehéz eldontenem, egyezik - e. Mert a másik ora, ami nem a tantervben van jobb lenne, azért kérdezem
2022. szept. 9. 19:05
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Én nem végezném el.
2022. szept. 9. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

5, Erre mondom, hogy sokkal macerásabb. Hivatalos tematikát kikérhetsz a tanulmányi hivataltól amúgy. De ha most felveszed ezt a tárgyat, leghamarabb csak következő félévben tudod kérvényezni a befogadását ha már megszerezted a kreditet érte. Az egész folyamatnak van egy átfutási ideje, ha épül rá valami amit fontos lenne majd időben felvenned akkor meg necces az egész.

Miért lenne jobb a másik óra?

2022. szept. 9. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
78%
Ha nem fő-, csak melléktárgy, és jóindulatú a tanár, akkor el szokták fogadni. Add be kreditelismertetésre.
2022. szept. 9. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk úgy volt, hogy be kellett vinni a tematikát. Nyilván évekig őrizgeti az ember? 5 évnél nem lehetett régebbi, és legrosszabb esetben négyes lehetett a jegy. Valamint 5000 ft eljárási díj volt. Szóval én hagytam a fenébe az egészet, sokkal egyszerűbb volt levizsgázni. Persze attól függ mi az a tantárgy, egy statisztikának lehet, hogy nekifutnék.
2022. szept. 9. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!