Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Most, hogy megszűnt az OKJ,...

Most, hogy megszűnt az OKJ, már csak tanúsítványt kapnak a vizsga után, ami elvileg megegyezik az OKJ bizonyítvánnyal. Ki mit tud erről? Valóban ugyanaz és ugyanúgy el lehet vele helyezkedni?

Figyelt kérdés

2022. szept. 11. 11:41
 1/3 Pelenkásfiú ***** válasza:
66%

Igen, itthon ugyanolyan jó.

Viszont külföldön nem sokat ér.

Nem véletlen a változtatás. ;)

2022. szept. 11. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
84%
Ha a tanúsítvány megszerzése után akkreditált vizsgaközpontban is levizsgázol, akkor bizonyítványt kapsz a képzettségedről.
2022. szept. 11. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

1. Az OKJ nem szűnt meg, csak átalakult!

2. Ha 1-1,5-2 éves iskolarendszerű oktatásban veszel részt, akkor bizonyítványt fogsz kapni, tanúsítványt csak akkor kapsz, ha KÉPZÉSEN veszel részt, a képzés minden esetben csak pár hónap, tehát NEM iskolarendszerű. A képzést általában az adott iskola rendezi, de a vizsga külsős cégnél van, ami pénzbe kerül. Államilag minden embernek az új rendszerben újra két ingyen OKJ-ja, és egy képzése van, amit kihasználhat. Ha a régi rendszerben szereztél ingyen OKJ-t az nem számít, mindenki nulláról indul az új rendszerben ilyen szempontból.

Vannak fizetős képzések is, azok gyorsított oktatások, tehát lehetsz 6-8 hónap alatt autószerelő, asztalos, stb. De ezekre csak tanúsítványt fogsz kapni, ami jóval kevesebbet fog érni, mint egy bizonyítvány. Egyes szakmák viszont már sajnos csak úgy tanulhatóak, hogy csak tanúsítvány jár értük, ilyen például a közterület felügyelő, vagy az ingatlanközvetítő szakma is. Itthon rendben van, elhelyezkedhetsz vele, de ha külföldön akarsz munkát vállalni, akkor ajánlom, hogy irány az iskolarendszerű oktatás, 1-2 év, és kapsz rendes kék bizonyítvànyt. Én most pont ebben vagyok. Most kezdtem el egy felnőttoktatàst pont két évesen.

Egyébként amiket leírtam azt mindent nekem a Debreceni Szakképzési Centrum írta, mert felvettem velük a kapcsolatot, és mindenre rákérdeztem. Ha szükséges a teljes emailt is be tudom másolni, ha valaki nem hinné el.

2022. szept. 12. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!