Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Van értelme egyetemen a...

Van értelme egyetemen a jegyzetboltban vásárolni?

Figyelt kérdés
Van az egyetemen jegyzetbolt és ott elvileg minden tantárgyhoz lehet jegyzetet vásárolni. Megéri ez? Majdnem 1200 Ft egy jegyzet egy tantárgyhoz, vagyis majdnem 10 ezer forintba kerülne, ha mindenhez megveszi az ember. Mennyi értelme van ennek? Tényleg megéri megvásárolni azokat a jegyzeteket?

2022. szept. 11. 16:21
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha eléred máshogy, akkor nem.

Ha jó jegyzetet írsz, akkor nem.


De van, hogy segít.

2022. szept. 11. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem írod le, melyik egyetemről és szakról van szó, akkor szerintem senki nem fog tudni rendesen válaszolni.

De amúgy miért vennéd meg minden tárgyból a jegyzetet? Nem jegyzetelsz órán? Vagy nem tervezel egyáltalán kötelezőket olvasni? Nálunk nem volt ilyen jegyzetvásárlási lehetőség, de a neten néha keringtek bevált jegyzetek. Viszont csak néhány tárgyból, főként szigorlati anyagokból, mert általában elég volt abból tanulni, amit magunknak lejegyzeteltünk (óráról vagy kötelezőkből) és ami fel volt töltve (pl. diasorok). Illetve a felsőbb évesektől is mindig jöttek infók, hogy melyik tárgyak könnyebbek vagy nehezebbek, mire kell többet készülni, minél nem kérdeznek bele a "kötelező" olvasmányokba... Szóval ezért is írtam, hogy érdemes lenne egyetemet és szakot írnod, mert hátha itt is vannak ilyen felsőbb évesek. De azt nehezen tudom elképzelni, hogy minden egyes tárgyból szükség legyen vásárolt jegyzetre.

2022. szept. 11. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Én összesen 1 könyvet vettem egyetem miatt, mert diasorok, saját/mások jegyzetei és az internet elég volt ahhoz, hogy megtanuljam az anyagot.

Ez mondjuk infos vonal, mondjuk orvosin jóval jobban rá vagy utalva a jegyzetekre.

2022. szept. 11. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Az Óbudai Egyetemről van szó, és ott villamosmérnöknek tanulok.
2022. szept. 11. 17:15
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem, határozottan nem. Amire szükséged van, az vagy ingyen elérhető vagy simán meg tudod szerezni azáltal, hogy bejársz órára és jegyzetelsz.


Én például nem is tudtam, hogy van jegyzetbolt, minden tárgyamhoz elég volt az, amit órán leadtak, csak kicsit jobban begyakorolva. Gondolom a villanyosoknál sincs ez másképp.


Egy OE-NIK-es

2022. szept. 11. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 NTBS ***** válasza:
100%
Igen, ha mondjuk munka miatt nem tudsz bejárni.
2022. szept. 11. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Akkor azért lehet a 1-2 fontosabb tárgyból beszerzek jegyzetet. Mert betegség miatt lehet kénytelen leszek kihagyni órákat, és akkor ezek alapján azok a jegyzetek segíthetnek pótolni a kihagyott órák anyagát.
2022. szept. 11. 20:52
 8/8 anonim válasza:
100%

Egy- egy tárgyból van tematika. Tematika tartalmazza az összes érintendő témakört a félév során. Ezekre rákeresve böngészed a netet és írsz saját jegyzetet, kiegészítve a féléves diákat amiket a tanár tanít.

Továbbá elmész az egyetemi könyvtárba és kiveszed az adott tárgy adott jegyzetét. 2-3 hét alatt el lehet olvasni, ki lehet jegyzetelni.

Eredmény: spórolsz sok sok pénzt félévente.


Amiből nagyon ajánlja a tanár ÉS! nincs meg a könyvtárba, akkor max megveszed.

2022. szept. 12. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!