Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szakot váltottam, neptunon...

Rokacica kérdése:

Szakot váltottam, neptunon belül még ott van a másik szak is, ez normális?

Figyelt kérdés

2021. Szeptemberében elindultam egy egyetemi szakon, amelyet elvittem vizsgákig le is tettem őket, majd passzíváltattam a februárban kezdődő félévet. Nyáron beadtam a szakváltási kérvényt és fel is vettek. Azonban amikor belépek a neptunba, bal felül tudok lépkedni a képzések között. Ez miért van? Nem adtam le teljesen a másik szakot? Nem lesz ebből problémám ugye? Mivel direkt első félév után elhatároztam magam, hogy ne kelljen fizetési kötelezettséget vállalnom, ha 1nél több félévet használnék el azon a szakon. (Állami ösztöndíjas mind 2)

Ui.: Az, hogy passzívvá tettem a félévemet, ugye nem számít bele állami ösztöndíjas félév felhasználásába? Mivel olvastam, hogy 1 félév után még probléma mentesen lehet kiíratkozni, vagy szakot váltani fizetési kötelezettség nélkül.

Előre is köszönöm a válaszokat!



2022. szept. 12. 01:00
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha elvégezted volna az egyetemet, majd kezdtél volna egy másik szakot, akkor is ott lenne, az az „előéleted” része. Ennek az a jelentősége, hogy a másik szakon elvégzett tárgyakat adott esetben el tudod fogadtatni, fejből meg nyilván senki nem tudja a tárgyak adatait (ezeket régen az indexben vezették, de már nem sok helyen van), így ezek megmaradnak ebben a formában a NEPTUN-ban.


A passzív félév nem számít sehova.


Egyébként ha esetleg nem fejeznéd be ezt a szakot sem, akkor sem képződik visszafizetési kötelezettséged, ugyanis a féléveket ugyanúgy ledolgozhatod, mintha elvégezted volna.

2022. szept. 12. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
A Neptunból soha nem törlik a múltadat. Ha felvesznek bármilyen szakra, akkor annak az adott intézmény Neptun rendszerében örök nyoma marad, még akkor is, ha be sem íratkozol. Nekem is volt egy szak, ahova felvettek, de egy percet sem jártam, mert meggondoltam magam, és még mindig ott van ez a szak a Neptunban. Ez teljesen normális dolog.
2022. szept. 12. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
34%

Nekem is így van.

Minden éven beadtam az ösztöndíj miatt, de sose iratkoztam be, mert oké volt minden.

2022. szept. 12. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!