Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egy félév alatt tudok több...

Egy félév alatt tudok több félévre való tesit teljesíteni egyetemen?

Figyelt kérdés

Három félévnyit kell teljesítenem a képzés alatt.

Ha én mondjuk felveszek egy félévben hármat, akkor az azt jelenti, hogy teljesítettem? Vagy ez úgy működik, hogy három félévben kell, hogy legyen bármilyen tesi órám és full hülyeség többet felvenni egy félévre?

(Egyébként nem tervezek ilyesmi merényletet magam ellen, csak kíváncsi lettem.:D)


2022. szept. 14. 11:54
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha nincs előfeltétele, akkor lehetséges, de elképzelhető, hogy a három testnevelés tárgy úgy fut három kód alatt, hogy abból az egyik csak páros félévekben kerül meghírdetve, akkor most nem tudod elvégezni.


De persze el tudok képzelni olyan rendszert, ahol egy kód alatt futó tárgyat tudsz háromszor teljesíteni. Ez esetben nem lehet egynél többször felvenni egy félévben.


Ezek elméleti fejtegetések, nem tudom, adott egyetemen hogyan működik.

2022. szept. 14. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Egyik tesis tárgy sem előfeltételes, ahogy néztem.

Mondjuk olyan példára gondolok, hogy mondjuk felveszek egy úszást, egy jógát, meg egy floorballt. (Feltételezve, hogy van hely mindenütt, belefér az órarendembe ütközés nélkül, és még mazohista is voltam tárgyfelvételkor) És akkor bejárok mindre, teljesítem, ami követelmény. És akkor ez a kérdés, hogy ez minek számít? Három teljesített félév testnevelésnek, vagy egynek, de abban legalább jól teleraktam az órarendem indokolatlanul, kb hobbi jellegűen?

2022. szept. 14. 12:12
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem örülni fogsz, ha egyre bejutsz, nemhogy háromra...

Annak idején mi úgy teljesítettük, hogy tárgyfelvételi időszakban aki tudott a gép előtt éjszakázott, és vadászta a helyeket a többieknek is.

2022. szept. 14. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Élesben nem is szándékozom három tesit felvenni egy félévre, lévén, hogy rohadt lusta vagyok. :D Csak érdekel, hogy mi történik, ha valakinek sikerül és teljesíti is. Hogy az most egy félévnyinek számít, vagy háromnak.
2022. szept. 14. 12:17
 5/5 anonim ***** válasza:

Kérdező, ez az, amire nem tudjuk a választ láttatlanul.


Vannak gyakorlati tárgyak, és vannak konkrét szemináriumok, amire jelentkezhetsz aszerint, hogy melyik illik az órarendedbe.

Ha most egy testnevelés tárgy van meghirdetve számodra, és azon belül lehet válogatni (ahogy a szemináriumot is választanád a gyakorlati tárgy esetén), akkor értelemszerűen csak egyet tudsz felvenni, ahogy nem lehet egynél több szemináriumra jelentkezni.

2022. szept. 14. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!