Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Pontosan mi az alapműveltség?...

Pontosan mi az alapműveltség? (többi lent)

Figyelt kérdés
Abban azt hiszem, hogy egyetérthetünk, hogy a humán műveltséget tartják ma alapműveltségnek. Például rengeteg olyan évszám, esemény van, amit gimiben tanítanak történelemből és irodalomból, amit, ha valaki nem tud, ráfogják, hogy műveletlen. Viszont ott vannak a reál tudományok is. Senkire se mondják, hogy műveletlen, mert nem tudja a másodfokú egyenlet megoldóképletét. Arra se, aki nem tudja használni. Vagy műveletlennek tartják azt, aki nem tudja, hogy mekkora a holdon a gravítáció a földéhez képest? Biztosan kevésbé, mint aki nem ismer egy magyar költőt, vagy nem tud egy fontosabb évszámot történelemből. Mit gondoltok, mi része az alapműveltségnek és kire mondható, hogy műveletlen? A másodfokú egyenlet megoldóképletét is az iskolában tanítják, ahogy a mohácsi csatát is.

2022. szept. 15. 14:06
 1/1 anonim ***** válasza:

Szerintem egy alapművelt ember olyan ember aki hozzá tud a legtöbb témához értelmes szinten szólni.


Én nem vagyok oda az irodalomért, nem az én világom de fontos hogy valamennyire képbe legyél hogy mondjuk egy Petőfi vagy egy József Attila mit csinált, de nem kell szerintem mindenféle korszakokba és egyebekbe belemenni.


Történelemnél szerintem fontos, hogy az ember tudja hogy kb milyen sorrendbe milyen fontos dolgok történtek a világban. Az hogy tudd az összes magyar király nevét meg az évszámokat nem tartom alapvetőnek.


Tudományok terén is az alapok fontosak, biológiában melyik szerv mit csinál, mitől másabbak az állatok, kémiából mit és miért nem öntünk össze és hogyan épülnek fel a körülöttünk lévő dolgok, fizikából sebességváltozás, energia megmaradás alapjai. Matekból fontosak a kerület-terület, százalék és alap statisztikai számítások.



De ez csak az én szerény véleményem.

2022. szept. 16. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!