Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért soroltak át fizetősre,...

Miért soroltak át fizetősre, amikor újrafelvételiztem ugyanarra a szakra?

Figyelt kérdés
Mesterszakon tanulok az SZTE-n, korábban mar jártam erre a szakra 5 félévet (4 félév a képzési idő), ám abba kellett hagynom diploma nélkül. Tavaly újrafelviztem, tehát ez a 2. félévem ugyanazon a szakon (időközben tanrendet is váltottak azóta). Most viszont jött egy értesítő, hogy átsoroltak államiról fizetősre, mivel meghaladtam a képzési idő + 2 félév időtartamot. Kérdésem tehát, hogy jogos az, hogy összeszámolták a két külön jogviszony alatt eltöltött féléveket, vagy a rendszerben van a hiba? Köszönöm a releváns valaszokat.

2022. szept. 15. 21:19
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Az senkit nem érdekel, hogy ezt hány jogviszony alatt használtad fel. Összesen max. 12 államis féléved van (kivéve az olyan osztatlan képzéseken, mint pl. az orvosin), és ez is megoszlik az alap- és mesterképzések között, mert mindegyiken a képzési idő másfélszerese alatt oklevelet kell szerezni. Mivel te elhasználtál a 4 féléves képzés esetén 5+1 félévet, és nem szereztél diplomát, így elfogytak a mesterképzés során felhasználható féléveid. Úgyhogy sajnálom, de igen, teljesen jogos ez a döntés.
2022. szept. 15. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
30%
1. nincs ilyen, amit írsz, nem ennek a logikája mentén sorolták át.Nincs jelentősége annak, hogy ez mesterképzés. Az történt, hogy meghaladta ugyanazon képzésen a képzési idő másfélszeresét, ezért átsorolták. Ez helyes és törvényes. De nincs olyan, hogy fel van osztva a támogatott félévek száma képzési szintek szerint.
2022. szept. 15. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
#2 Nem úgy értettem, hogy azért történt ez, mert mesterképzésről van szó. Egyszerűen volt már itt olyan kérdező, aki azt hitte, hogy a 12 államis félévet mind felhasználhatja akár egy 6 féléves (alap)képzésre is. Arra szerettem volna csak utalni, hogy a képzési idő másfélszeresét túllépte, és semmiképp nem lehetne az ő esetében 6 félévnél többet felhasználnia ezen a 4 féléves képzésen.
2022. szept. 15. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Oks, megvilágosodtam. Köszi a válaszokat.
2022. szept. 16. 13:32
 5/7 A kérdező kommentje:
Még annyit kérdeznék, hogy normális, hogy most soroltak át, így a szorgalmi időszak 2. hetében?
2022. szept. 16. 16:00
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Őszintén szólva fogalmam sincs. Én az ELTE-re jártam, ott mindig nyáron voltak az átsorolások. Lehet, hogy máshol ez nem pont így működik.
2022. szept. 16. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
A törvény azt írja elő, hogy évente egyszer. Általában nyáron szokták, valamiért csúszás van a te esetedben. De igazából erre számítanod kellett.
2022. szept. 16. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!