Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha nem regisztrálok egyetemre...

Ha nem regisztrálok egyetemre sem aktív sem passzív félévre, akkor kell fizetni?

Figyelt kérdés
Tavaly vettek fel, beiratkoztam, passzív félévre, megcsináltam a nyelvvizsgát, (ami ugye azóta nem kell) most viszont családi okok miatt (súlyos betegség) nem tudom elkezdeni az egyetemet. Kaptam egy e-mailt, hogy regisztráljak aktív vagy passzív félévre, (ha passzívra regisztrálok, akkor ugye megszűnik a jogviszony, mert két egymás utáni passzív félévet csak aktív követhet) illetve tárgyfelvételre. Ha semmit sem csinálok, akkor megszűnik és ennyi, vagy kell valahová jelezni? Sajnos nem valószínű, hogy pl jövőre bele tudok kezdeni, esetleg majd pár év múlva, így újra be kell majd iratkozni.
2022. szept. 15. 21:34
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Valahogy mindenképp elkönyvelik a félévedet. Láttatlanul nem tudhatjuk, ott mi a rend.

Ha alapból passzívként, akkor kitesznek.

Ha alapból aktívként, ugrott egy féléved.

2022. szept. 15. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Akkor rakjam be passzívra?
2022. szept. 15. 21:55
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha már volt 2 passzív féléved és nem jelentkezel be a következő aktív félévre, akkor az egyetem hivatalból határozattal megszünteti a jogviszonyodat.

Ha viszont aktívra jelentkezel be és költségtérítéses képzésen vagy, akkor fizetni kell a tandíjat

2022. szept. 15. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha nem csinálsz semmit, akkor alapból passzívra kerülsz, de ha tudod, hogy nen tudod elkezdeni az egyetemet, akkor tedd passzívra, és nem lesz gond.
2022. szept. 16. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Volt már 2 passzív félévem, akkor nem csinálok semmit, és majd megszüntetik a jogviszonyom.
2022. szept. 16. 19:00
 6/6 anonim ***** válasza:
5. Pontosan ez lesz.
2022. szept. 16. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!