Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Megcsinálhatom az érettségit?

Megcsinálhatom az érettségit?

Figyelt kérdés
májusban matekból nem érettségiztem, viszont amíg volt tanulói jogviszonyom, addig jelentkeztem az októberire, viszont ez a jogviszony megszűnt. Megírhatom továbbra is? Mivel akkor jelentkeztem, mikor még volt jogviszonyom. ebben az esetben kell fizetni, hogy megírhassam most? Vagy csak májusban tudok jelentkezni újra?

2022. szept. 18. 22:54
 1/6 anonim ***** válasza:
69%
Megcsinálhatod, az érettségi nem jogviszony függő.
2022. szept. 18. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Az első próbálkozás egyébként is ingyenes, illetve az első javító is, amennyiben 1-esre írtad.

Ha a múltkor jelentkeztél érettséfire, csak nem mentél el, akkor te pótlót írsz, az is ingyen van, egy alkalommal

Ha korábban jelentkeztél, nem fizettél, de elfogadták a jelentkezésedet, akkor nincsen semmi probléma, mehetsz az októberire.

2022. szept. 18. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem világos, mi történt, az októberire nem jelentkezhettél februárban.

Ha jelentkeztél a májusira, de nem mentél el, akkor megbuktál, és egy alkalommal ingyenes javítóvizsgát tehetsz (nem pótlót, az csak akkor van, ha kórházban voltál vagy ilyesmi).

Ha megbuktál matekból év végén, és most mentél át a javítón, és az októberire jelentkeztél, akkor most még van jogviszonyod.

Ha elfogadták a jelentkezésedet fizetés nélkül, akkor rendben van. A jelentkezéskor kellett volna szólniuk, hogy fizetni kell.

2022. szept. 18. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Érettségiztem májusban magyarból, töriből, angolból és szakmai tantárgyból. Matekból azért nem, mert megbuktam évvégén. Augusztusban átmentem a pótvizsgán matekból, és jelentkeztem az októberi érettségire ebből az egy tantárgyból, mikor még megvolt a jogviszonyom. Viszont kiiratkoztam, ezáltal megszűnt a tanulói jogviszony, tehát a kérdésem erre irányult, hogy továbbra is megírhatom-e, hogy időközben megszűnt.
2022. szept. 18. 23:32
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Akkor neked első érettséginek számít, az díjmentes.


De, mint mondtam, ha nem fizettél be semmit, és kiértesítettek, hogy mikor, hova menj vizsgázni, akkor nincs probléma.

2022. szept. 19. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Igen, mert a jelentkezés dátuma számít, nem a vizsgáé. Ha elfogadták a jelentkezésedet, utólag már nem változtathatnak rajta.
2022. szept. 19. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!