Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Matekot végigpuskázni érettség...

Matekot végigpuskázni érettségiig?

Figyelt kérdés

Kettő iskolába járok, az államiba egyedül az érettségi papír miatt.

A minimális műveltségen kívűl sok értelmét nem látom az e fajta oktatási rendszernek főleg a matematika tárgynak. Bocs ha valakit megsértek de nekem egyáltalán nem fekszik az hogy próbálják telenyomni az agyam temérdek információval amit a büdös életben nem fogok tudni a javamra fordítani.



Esetleg valaki tud valamilyen technikát / puskázási módszert amivel stressz mentesebbé tudom tenni mindennapjaimat?


Kérlek ne kioktatni próbáljatok hogy ezt nem így kéne, mert úgy se fog összejönni :D



2022. szept. 21. 10:19
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
A matekot nem nagyon tudod kipuskázni. Nem ugyanazt a példát adják a dolgozatában mint az órán. Elég benne megváltoztatni egy számot és máris problémát fog okozni neked.
2022. szept. 21. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 NTBS ***** válasza:
100%
Négyjegyű Függvénytáblázatok.
2022. szept. 21. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

Gimnáziumi éveim alatt vagy 5 matektanár megfordult nálunk, kb sosem kaptunk rendes oktatást, nem onnan folytattuk sosem, ahonnan előző órán abbahagytuk,de persze számonkérték azt,amit nem adtak le.

Nekem a photomath vált be, lazább tanárnál simán megírtam vele négyesre, ötösre a dogákat. Egyenletes és algebrás tananyagoknál jól jött.

Érettségire már ráfeküdtem, pár hónap önálló felkészüléssel hármast írtam. Persze a gimis évek alatt is tanultam minimálisan, de mint írtam 0 oktatást kaptunk, így nehezebb volt.

2022. szept. 21. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos az egyetemen is ez megy , jó ott 0.1 az oktatás bár sok tárgyból 0, de főként az önálló felkészülésre épít, nem tanítanak ott se
2022. szept. 21. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem megy a matek, azt javaslom, hogy járjál el egy tanárhoz, aki az alapokat elmagyarázza, hogy legalább egy 2-est tudjál teljesíteni az érettségin. - Igen, a giminek az a feladata, hogy általános műveltséget adjon.Ezért jár az ember gimnáziumba.
2022. szept. 22. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 Tom Benko ***** válasza:
74%
@13: A photomathon azóta röhögünk, hogy az x²+2x-1=0 egyenlet megoldását úgy kezdte, hogy szorzattá alakította... Mondjuk amúgy is gyorsan lehet kétségbeejteni.
2022. szept. 22. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 Tom Benko ***** válasza:
48%
Hát, drágám, olyat tanulsz, amit soha nem fogsz alkalmazni? Ó, te szegény! Igazd is van, minek neked írás-olvasás is, a szalag mellett szóban mondják neked, mit csinálj.
2022. szept. 22. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%
@Tom : Kollégám mesélte, hogy a 9. osztályos algebra zárójelbontós-hatványozós témakörnél a változókat tényleg változtatta a szokásos x, y-ról mindenre is, köztük az i-re. Hát az i^2 mindenkinél -1 lett, akkor jött rá, hogy itt valami segédeszköz volt használva. :D
2022. szept. 23. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 Tom Benko ***** válasza:
100%
@KJA: Most gondold el, amikor változó helyett mindenféle ábrát adtam. A háromszög láttán teljesen begörcsölt. :D A másik kedvencem a kismackó volt. :D
2022. szept. 24. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%

#5

"A fizika még hasonló, csak az aztán végleg teljesen felesleges az átlagembernek."

Az átlagember azért hajt a kamion meg a vonat elé az autójával, mert nem fogta fel Newton II. törvényét az általános iskolában. Pedig az pont azt mondja, hogy ne csinálj ilyet. És még sorolhatnám. Aztán ugyanez az átlagember politikai véleményt alkot az atomerőművekről, na az már gimnáziumi anyag...

2022. szept. 26. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!