Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Matekot végigpuskázni érettség...

Matekot végigpuskázni érettségiig?

Figyelt kérdés

Kettő iskolába járok, az államiba egyedül az érettségi papír miatt.

A minimális műveltségen kívűl sok értelmét nem látom az e fajta oktatási rendszernek főleg a matematika tárgynak. Bocs ha valakit megsértek de nekem egyáltalán nem fekszik az hogy próbálják telenyomni az agyam temérdek információval amit a büdös életben nem fogok tudni a javamra fordítani.



Esetleg valaki tud valamilyen technikát / puskázási módszert amivel stressz mentesebbé tudom tenni mindennapjaimat?


Kérlek ne kioktatni próbáljatok hogy ezt nem így kéne, mert úgy se fog összejönni :D



2022. szept. 21. 10:19
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Persze, full legális puska: függvénytábla.
2022. szept. 21. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

"Esetleg valaki tud valamilyen technikát / puskázási módszert amivel stressz mentesebbé tudom tenni mindennapjaimat?"

. Igen, a tanulás, megérteni az összefüggéseket. Ennél stresszmentesebb megoldást nem tudok.


Egyébként a matematika oktatás fő célja, hogy gyakorlati problémát lefordítasz elvont modellek nyelvére, és megoldod a problémát. Mindez persze jóval leegyszerűsített formában történik a közoktatásban, de a lényeg ez. Erről szólna ez, nem arról, hogy 10 év múlva emlékszel-e még a szinusz-tételre.

Ezért a függvénytábla használható (de rendszerint csak érettségin), mivel a lényeg, hogy a gondolkodást elsajátítod-e. Ebből kifolyólag viszont puskázni - főleg érettségin - aligha lehet, a módját sem tudom elképzelni.


Ja, és ez nem kioktatás, hanem csak magyarázat annak, aki erre jár, olvassa a kérdésed, és kíváncsi az okokra.

2022. szept. 21. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
75%

Mindjuk matematika pont olyan amit használsz nap mint nap.

Százalékszámítás, területszámítás, statisztika alapjai ezek és még sok más alapja annak hogy sikeres legyél a jövőben és ezeket használod még akkor is ha nem tudományos vagy mérnöki területen helyezkedsz el.


Enélkül mehetsz egy gyárba dolgozni kb.


Hajrá, puskázz, később úgy is te szívod meg

2022. szept. 21. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
90%

" büdös életben nem fogok tudni a javamra fordítani"

A matek pont kivétel de mindegy.

A matek puska a négyjegyű.

2022. szept. 21. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
87%
A matematika a magyar mellett az egyetlen tantárgy, aminek értelme van végtelen mélységben tanítani. Az összes többit ki tudod wikipediázni, a matekot nem fogod. A fizika még hasonló, csak az aztán végleg teljesen felesleges az átlagembernek. Ha rajtam múlna, napi 2 matekóra lenne mindenkinek.
2022. szept. 21. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha esetleg egyszer műszaki irányban szeretnél továbbtanulni akkor kelleni fog a matek, kicsit komolyabb szinten mint az érettségis anyag, viszont az az alapja
2022. szept. 21. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
36%

Bocs! De az érettségi szintű matek az kb semmi.

Kb. a lovak is simán tudják teljesíteni.

2022. szept. 21. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Én egy erős gimibe jártam, és minden dolgozatnál engedték használni a Függvénytáblázatot. Abban benne van minden tanult képlet, szóval nem kellett fejből tudni. Az más kérdés, hogy minden nap volt matekóránk, azt a pár képletet már mindenki nyomta fejből.

Nem az a lényeg, hogy a képleteket be tudod-e magolni, hanem, hogy tudod-e használni. Ennél a tantárgynál teljesen felesleges "puskázni". Hacsak nincs mázlid véletlenül, hogy pont azt a feladatot írtad ki, amit kérdeznek dogában.

2022. szept. 21. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván én is a függvénytáblát javasolnám, tanuld meg használni, onnantól semmilyen képletet nem kell megtanulj jóformán.


Aztán persze sejtem, hogy ezt nem nagyon engedik használni az órán, a tanárok többsége max az érettségi előtti 2-3 hónapban engedélyezi a használatát, addig mindig legyen beseggelve az aktuális képletcsomag. Ez a szomorú és ezért is veszik ki a tárgy egyébként is csekély szeretete sok diákból...

2022. szept. 21. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk lehetett használni minden dogánál.
2022. szept. 21. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!