Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miről szól József Attila:...

Miről szól József Attila: Baál című verse?


2022. szept. 22. 19:51
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:

Ēl (also 'Il, Ugaritic: 𐎛𐎍 ʾīlu; Phoenician: 𐤀𐤋 ʾīl;[2] Hebrew: אֵל ʾēl; Syriac: ܐܺܝܠ ʾīyl; Arabic: إيل ʾīl or إله ʾilāh; cognate to Akkadian: 𒀭, romanized: ilu)


Itt látszik, hogy EL - Il egyazon név "szinonima" ami Isten illetve arabi logika szerint Allahot - istent jelent....ILah

2023. febr. 5. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 A kérdező kommentje:

#20.

A saszu nomádok részben a zsidók ősei nagy eséllyel. Ők imádták először a Tetragrammaton nevű Istent, és az életmódjuk is kísértetiesen hasonlít a korai héberekére.

2023. febr. 6. 00:43
 23/36 A kérdező kommentje:

#20.

Nem, nem feltétlenül szinonima.


Ahogy említettem pontosan ugyanolyan szerepe van a szónak héberben, mint a magyar isten szónak. Lehet köznév és tulajdonnév is. Az amoriták Ilnek nevezték Mardukot. Szóval szerinted Marduk=A zsidók Istene?


Sajátosan nyomorék logika.

2023. febr. 6. 00:44
 24/36 A kérdező kommentje:
Magyarul is mondjuk Zeuszra, hogy isten (köznévi formában), de nem azonos ettől függetlenül a kereszténység Istenével.
2023. febr. 6. 00:46
 25/36 A kérdező kommentje:

#20.

Teljesen eltérő népek vallásairól beszélsz.

2023. febr. 6. 00:47
 26/36 anonim ***** válasza:
Jó mindegy. Egy bizonyos logika szerint akár Baalt is lehet El-nek hívni mert az is isten 😉
2023. febr. 6. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
58%

Egy szóval nem mondtam hogy Marduk lenne a Héber isten (bár nem először hallom ezt az elméletet)

Az hogy azonos EL Yah-val vagy nem lényegtelen számomra, az El / Il jelenti azt hogy isten a fentebb lévő sorok szerint: Ēl (also 'Il, Ugaritic: 𐎛𐎍 ʾīlu; Phoenician: 𐤀𐤋 ʾīl;[2] Hebrew: אֵל ʾēl; Syriac: ܐܺܝܠ ʾīyl; Arabic: إيل ʾīl or إله ʾilāh; cognate to Akkadian: 𒀭, romanized: ilu)


- jól látszik az Araboknál lévő Iláh - Allah átképződés.

Allah jelentése isten, Il jelentése isten El jelentése isten... De nem Allah az egy igaz isten 😉.


De hogy mind ebből hogyan jutottál arra, hogy szerinted én azt gondolom, hogy Marduk a Héberek istene 😂. Szerintem ez a te nyomorék logikád...

2023. febr. 6. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
Kérdező köszönjük hogy bemutatad a néprajzi tudasod.
2023. febr. 6. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 A kérdező kommentje:

Ez mióta néprajz?


Ez vallástudomány.

2023. febr. 6. 08:42
 30/36 anonim ***** válasza:
Le írtad az Ugariti hit világot, hogy milyen ősi népi, kultúrális isteneknek hódoltak az emberek. Ez eléggé néprajzi téma is.
2023. febr. 6. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!