Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » BGE pénzügy-számvitel vagy...

BGE pénzügy-számvitel vagy turizmus-vendéglátás?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Véleményeket, saját tapasztalatokat szeretnék kérni azoktól, akik ezeken a szakokon tanulnak a BGE-n! Mennyire nehéz, milyen lehetőségek vannak, elhelyezkedés diploma után, közösség, nyelvtanulási lehetőségek stb.?

2022. szept. 22. 22:06
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A pénzügy-számvitel nehezebb, de sokkal hasznosabb, keresettebb, főleg a számvitel.
2022. szept. 22. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
61%

Ha megy a matek, mindegy, mert ugyanazok az alapozó tárgyak.


Ha nem megy a matek, mindkettőt felejtsd el.

2022. szept. 22. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Egyértelműen pénzügy-számvitel, sokkal több lehetőség van benne. A turizmussal nehéz elhelyezkedni, meg mit is csinálsz vele? Felvesznek szállodai portásnak. Eleve covid, háborúk stb, szerintem elég bizonytalan a turizmus már pár éve.
2022. szept. 23. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Gimnáziumban turizmus faktra jártam, ott nagyon tetszett és azt tanulnám a legszívesebben. Jelenleg pénzügy-számviteles felnőttképzésen vagyok, ha ez tetszik, akkor megpróbálnám azt inkább egyetemen. Egyébként gimiben ötös voltam matekból, de ez tanártól is függött. Meg én úgy láttam, hogy a BGE-n vannak felzárkóztató tárgyak matekból meg infóból, nekem ez nagyon szimpatikus.
2022. szept. 23. 10:02
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem eszik olyan forrón a kását. Én hármas voltam matekból végig gimiben, aztán simán elvégeztem a BGF-et. Nem kell a komplett matek. Függvények, valószínűségszámítás. Statisztikából meg számvitelből a négy alapművelet, tudj zárójelet felbontani, meg százalékot számítani. Amúgy én mindig geometriából voltam pocsék, szerencsére az pont nem kellett.
2022. szept. 23. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!