Hogyan kell tanulni?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy elsőre furán hangzik a kérdés, de én soha életemben nem tanultam. Mindig jó tanáraim voltak, elmagyarázták az anyagot, meséltek, mintha nem is órán lettem volna, szóval akkor megjegyeztem, otthon csak átnéztem. A verseket is elolvastuk órán, a Walesi Bárdokat is csak néhányszor olvastam el otthon, és még mindig tudom, pedig már jópár éve volt.


A mostani magyartanárom viszont csak kivetíti a táblára a szörnyen unalmas és csúnya PPT-t, hogy írjuk le. Én látványos PPT-ket szoktam csinálni, konkrétan meganimálom amit leírok, mintha egy-egy dia egy-egy képkocka lenne. Mint egy rajzfilm felirattal. A felirat csak ott van, nem mozog, csak megjelenik, emberalakokat szúrok be és velük "játszom el" a sztorit.


Visszatéve a lényegre, mindent csak leirat a füzetbe, aztán tanuljuk meg. Konkrétan azt se tudom hol tartunk, de kedden dogát írunk, és én nem tudom hogy kell tanulni. Hogy álljak neki? Már olvasgattam, de semmi nem maradt meg belőle. Csináljak tanuló kártyákat? Ti hogy tanultok?



2022. szept. 24. 19:26
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Kérd meg a tanárt, hogy küldje át neked a ppt, aztán animáld meg, és mire végzel vele, tudni is fogod az anyagot. :)
2022. szept. 24. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Erre én is gondoltam, csak az a baj, hogy az ilyeneket 1-2 hétig szoktam csinálni, egy hétvége alatt esélytelen, hogy végezzek vele :(

De köszi a választ!

2022. szept. 24. 19:31
 3/4 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom, a neten számos tanulásmódszertani anyagot találsz, ha ezt így beírod a Googlebe, például ezt érdekességképpen is érdemes egyszer elolvasni, és ad egy csomó tippet [link] . Én úgy szoktam, hogy elolvasom az anyagot, értelmezem. Ami nem érthető, annak utánajárok. Utána elkezdem hangosan visszaismételni fejből, amire emlékszem. Addig, amíg nem megy. Kell nyilván egy szelekció, ezt szövegben én szövegkiemelővel szoktam, de valaki aláhúz, kinek mi. Nekem kell, hogy halljam a hangomat, csendben tanultam sokáig, de a gimi végére kellett már az is, hogy halljam magam és lássam a szöveget. Addig olvasom és mondom vissza, amíg nem tudom magabiztosan fejből. Ppt-nél normál esetben kevesebb a szöveg, de ott is ugyanez játszik. Ha túl vázlatos, érdemes hozzáolvasni tankönyvet vagy egyéb forrást, ha nem érthető. Nekem mondjuk volt már annyira vázlatos diasorom, hogy sehogy sem tudtam értelmezni az összefüggést, az ilyet kénytelen voltam átugrani. Ha tudtam, bemagoltam szó szerint, ha éreztem, hogy fontos lehet, vicces módon néha pont vizsga alatt értettem meg, hogy mire is való xD De tankönyvet szerintem mindig érdemes hozzáolvasni, mert én például hosszútávon nem a kulcsszavakat jegyzem meg, hanem az információt. Ppt-ből épp ezért sosem szerettem tanulni, de egyetemen nekem is volt olyan tárgyam, amire csak ppt volt. Szerintem ez a meganimálás hosszútávon esélytelen, hogy tudj így tanulni, de valószínűleg neked is az kell, hogy sokat lásd a szöveget. Van, aki kvízeket csinál, meg tanulókártyákat, de őszintén megmondva, én ezt már gimiben is roppant időigényesnek találtam, nem is élveztem, és a megcsinálása több időt vett el, mintha a szokott módszeremmel dolgoztam volna. Ilyen pókhálószerű kapcsolásokkal szövegbuborékot szerettem csinálni, van rá alkalmazás is (csak szerintem az időigényesebb ) csak túl sok információ esetén nem fér ki egy lapra, de kisebb tárgyaknál segített még egyetemen is, vagy ha nagyon nehezen érthető volt az anyag, akkor szívesen alkalmaztam, mert átláthatóbb lett, ha lerajzoltam, főleg, ha valamilyen folyamatábráról volt szó. Nekem még az szokott segíteni, hogy miután megtanultam, leírom emlékezetből papírra, mintha egy szóbeli tétel lenne. Az még rá szokott tudni világítani dolgokra, amiket mégsem sikerült megjegyeznem, de ezt is csak nehéz témáknál alkalmazom. Hajrá!
2022. szept. 26. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi! Azért is rossz a tanár pptje mert tele van szöveggel, nem is vázlat, hanem összefüggő, hosszú mondatok.
2022. szept. 26. 13:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!