Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hol/Hogyan tudnék svájci...

Hol/Hogyan tudnék svájci németül tanulni?

Figyelt kérdés

Jelenleg olyan gyenge B1 szinten tudok németül, de csak Standarddeutsch.


Viszont tervezek kimenni Svájcba, ott meg másfajta németet beszélnek. Schwiizerdütsch-t hogyan tudnék elkezdeni tanulni?

Ausztriával meg Németországgal nem tervezek, ezért kizárólag a svájci német érdekel.


Nem papírok érdekelnek, hanem használható tudás.


Valakinek ötlete, tapasztalata, tippe, tanácsa?



2022. júl. 26. 13:42
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
A #Zug átjavította #zúgás-ra a #Basel meg #Bern-t ki se írta... Kész vicc ez a kulcsszavak megadása
2022. júl. 26. 13:44
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Tanulj meg minél jobban németül, aztán mikor kimész, már rád fog ragadni a dialektus.
2022. júl. 26. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
52%
Nincs akkora különbség. Gondolj bele a magyarban is vannak nyelvjárási eltérések, de ettől megértjük őket, és képesek vagyunk megértetni velük magunkat. Legyen minél erősebb alaptudásod és kész.
2022. júl. 26. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

#3


A kettő között óriási különbség van. A magyar nyelvjárások semmi ehhez képest.

2022. júl. 26. 14:14
 5/11 anonim ***** válasza:
89%
3# vagyok: Nincs. Nagybátyámék kint élnek simán boldogulnak a szimpla némettel, dolgoznak mindketten. Semmi orbitális nincs, ami lehetetlenné tenné a szimpla némettel való megértést. Én is megyek ki hozzájuk az idén, nem is jut eszembe ilyet tanulni. Van B2-es nyelvtudásom, és kész. Ha valamit nagyon nem értenék megkérem írják körül ennyi. Nehogy azt hidd, hogy gyökeresen más a két nyelv.
2022. júl. 26. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Mivel az iskolában mindenki hochdeutsch-ot tanul, nem lesz problémád a megértetéssel. Ha látják, hogy külföldi vagy, átkapcsolnak rendes németre.

A kinti tartózkodás, dolgozás során aztán majd rádragad a többi...

2022. júl. 26. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Nincs rá szükség. A hochdeutsch-ot fejleszd fel minimum B2, de inkább C1 szintre.
2022. júl. 26. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Az jó ha megértik.

Mert amikor irodalmi arabot tanultam meg, akkor abból a gyakorlatban egy mukkot nem értettek meg. Konkrétan szinte semmiféle hasonlóság nincs az irodalmi arab és a dialektusok közt.

De az jó hír ha az irodalmi német és a svájci dialektus közérthetőek egymással.

2022. júl. 26. 15:04
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
A németek nem értik meg a Svájci németet, hacsak nincs gyakorlatuk benne. A német TVben, ha jön egy svájci müsor, akkor aláirt szöveggel fordìtják nemetre. Szòval jo nagy a különbség a kèt nyelv között. A Hochdeutsch azonban teljesen elég, ertik, es beszelik azt, mert az iskolàban azon a nyelven folyik az oktatas, valamit az irott nyelv A német.
2022. júl. 28. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

A sviccerre rá kell állnia a fülednek, helyben, idővel. Nem érdemes és nem is nagyon lehet előre felkészülni rá. Én próbáltam, egy svájci nagymamával rendelkező magyar lánytól vettem egy évig magánórákat anno mielőtt kiköltöztem. Hát totál semmit nem ért. Utána több év kellett mire a zürichi dialektust megértettem (mondjuk nekem hátrányom volt hogy a munkahelyen csak angolul beszélünk).

Aztán 10 év zürich kanton után átköltöztünk bern kantonba. Most kezdhetem az egészet előröl. Csak nézek mosolyogva kukán mikor bärndüütschben rákezd nekem valaki :D

Szóval ezért sem érdemes előre rátanulni a dialektusra, mert kijössz aztán egy totál másikra lesz szükséged. Inkább fektess minden energiát a hochod felfejlesztésébe. Annak minden perce megtérül!

2022. aug. 2. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!