Gyógyszerészi így?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

Nemrég sikerült kitalálnom, hogy gyógyszerész szeretnék lenni. Kémiát tanulom most az elejétől, illetve biosz fakton vagyok már egy ideje. Idén érettségizek.. Viszont szerintetek van úgy egyáltalán bármi esélyem, hogy matekból (nem nagyon sok tanulással) gyengén állok, illetve, hogy a kémiára csak most kezdtem tanulni, meg, hogy inkább humán beállítottságú vagyok? Motivációm rengeteg van, illetve mostmár nagyon nagyon sokat tanulok, hiszen ez a célom, és szeretném elérni.. Évet semmiképp sem akarok halasztani. Ha esetleg felvennének, és egyetem előtti nyáron magántanárhoz járnék, és tényleg nagyon ráfeküdnék a kémiára akkor várhatóan nem lesz annyira lehetetlen bentmaradni? Vagy nagyon reménytelen az egész?



2022. szept. 25. 17:37
 1/7 anonim ***** válasza:
26%
Bejutni sem lesz könnyű, nézd meg a felvi.hu-n a felvételi követelményeket és a korábbi évek ponthatárait.
2022. szept. 25. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
igen, tudom.. Nézegettem statisztikákat, meg a ponthatárokat..:/
2022. szept. 25. 18:23
 3/7 anonim válasza:
93%
Szerintem még nem késtél le, de tényleg tanuld teljes erőbedobással a kémiát, és a különtanár is nagyon jó ötlet. Lehetőleg olyanhoz menj, aki tudja, mik a követelmények az egyetemen, sőt a legeslegjobb verzió, ha sok pénzed van, hogy majd az egyetemen megkeresed a tanszékvezetőt és hozzá jársz különórára. Akkor 100%, hogy bennmaradsz. A matek miatt szerintem ne aggódj annyira, ill. abból is el lehet menni különtanárhoz, veszel pár órát és megvan a jegy. Lesznek még ott finomságok, pl. a sejtbiosz egy rémálom, a biofizika is kellőképpen undorító, ezek az első szemeszterben vannak.
2022. szept. 25. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj, semmi sem lehetetlen és azért a bejutás sem annyira nehéz (szerintem). Ahogy néztem, idén is 380 pont körül alakult a ponthatár az állami ösztöndíjas képzéseken. Ha a humán tárgyak mennek, akkor nyert ügyed van, a magyar, történelem és idegennyelvi érettségivel nem lesz gond, a matekra ráfekszel (ha a különtanár nem fér bele a büdzsébe, tudom ajánlani a matekinget), biológiából pedig meleg szívvel ajánlom a [link] nevezetű oldalt. Kémia elméletből pedig a Fazekas gimi jegyzeteit:

[link]

[link]

[link]

[link]


A számolás részéhez pedig mindenképpen kérd magántanár segítségét, esetleg fizess be Villányi Attila tanfolyamára: [link] (ha nagyon nincsen rá kereted, írj rám, mivel még él a fiókom, nagyon szívesen megadom a bejelentkezési adatokat). Emellett célszerű beszerezni Villányi: Ötösöm lesz kémiából c. mesterművét, illetve végigmenni az összes közép- és emelt szintű kémia érettségin is, hogy találkozz a típusfeladatokkal (a középszintű érettségi feladatokon azért hasznos végigrágni magad az elején, mert azok kicsit barátságosabbak, mint az emelt szintűek és szépen be lehet gyakorolni vele olyan lépéseket, amit a komplexebb feladatoknál hasznosítani tudsz).

Sok sikert a felkészüléshez! :)

2022. szept. 25. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
90%
Azt még elfelejtettem hozzátenni, hogy a középszintű matematika érettségi sem egy nagy kunszt, konkrétan be lehet gyakorolni a típusfeladatokat azzal, ha megcsinálod az eddigi összes feladatsort, valamint a függvénytáblák ismerete hatalmas segítség (direkt használtam többes számot, mivel a fehér és sárga függyvénytáblák együttes használatával konrétan az első részt kimaxoltad és a második részben is csak azt kell tudnod, mely képlet(ek)et kell alkalmaznod). Valamint a kémia érettségi elméleti és számolási részéhez sokkal nagyobb segítséget nyújtott számomra a sárga függvénytábla, de nyilván a fehéret is érdemes bevinni.
2022. szept. 25. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem bőven van még rá esélyed, alacsony a ponthatár és az első év nagyrészt amúgy is arról szól, hogy egy szintre kerüljön az évfolyam, úgyhogy a helyedben mindenképp megpróbálnám. Már ha tényleg ezt szeretnéd. Mert egyébként, másodévesként, én eddig azt tudom mondani, hogy nagyon elszántnak kell lenni ahhoz, hogy valaki ezt a szakot be is fejezze.
2022. okt. 9. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Kémiaérettségi.hu előkészítőjét ajánlom nagyon, 1 hónapos, ahol odaadják az össze emelt közép érettségit tematikusan, s ami nem fér bele az órába, lehet külön segítséget kérni, mert regisztrálva lesztek egy honlapra, ahol lérdezhettek:)
2022. nov. 12. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!