Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Iskolaváltás tanév közben...

Iskolaváltás tanév közben lehetséges?

Figyelt kérdés

Most lettem 9.-es és az a nagy helyzet,hogy a gimi amibe járok egyáltalán nem tetszik.A tanítással még nincs akkora baj,de a közösséggel igen.Az osztályközösség egy kalap szar,nem érzem magam jól a suliban.Úgy gondoltam szeretnék másik helyre átjelentkezni,remélem sikerül a szüleimet meggyőzni,ha már miattuk kerültem ilyen helyre.


Szóval az a kérdésem,át lehet-e jelentkezni másik gimnáziumba tanév közben?

Ha igen,akkor tudtok sulikat,ahol ezt meg lehet tenni?

(lehetőleg I.,VI.,VII.,Ix.,XI. vagy XII. kerület)



2022. szept. 27. 20:17
 1/3 anonim ***** válasza:
A középiskola igazgatója dönt az átvételről kérelemre. Átvehet, feltételeket szabhat és el is utasíthat.
2022. szept. 27. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Kizártnak nem kizárt, körbe kell kérdezni. Viszont az új osztály honnan gondolod, hogy jobb lesz? Nekem sajnos 4 iskolaváltásom volt hasonló okokból, mindegyik szintén egy nagy "kalar sz*r" volt. Ha az oktatást sem tartod megfelelőnek, akkor érdemes lehet egy kísérletet tenni. De ha a tanárokkal elégedett vagy, és amúgy az osztályban nem piszkálnak, akkor megfontolandó.
2022. szept. 28. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Általában lehetséges, igen. Sima gimi érdekel, vagy technikum? Hozzánk is jött egy új gyerek, mi már pedig technikusin vagyunk, és más szakról jött át. Nem kérdés, hogy átvette a suli, mert nagyon kevesen vagyunk.

Be kell menni a szüleiddel a nézett iskolába, és beszélni az igazgatóval. Általában nem zavarnak el, ha nincs hatalmas létszám.

2022. szept. 29. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!