Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemen pszichológia szakon...

Egyetemen pszichológia szakon órarend?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Pszichológia szakos egyetemi hallgatók, le tudnátok írni a tantárgyaitokat, illetve a heti óráitok számát? Ha valamilyen hasznos tapasztalatot/tanácsot is megosztanátok, hálás lennék érte!

Előre is köszi, egy 11.-es gimnazista.



2022. szept. 27. 22:56
 1/4 anonim ***** válasza:
84%
Nézd meg az egyetemek honlapján a mintatanterveket, a tárgyak és a heti óraszám ott lesz
2022. szept. 27. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
92%

Tárgyból elég sok van, úgyhogy nem írom le, de találsz mintatantervet az egyetemek oldalán. Pl. ELTE, idei tanterv:

[link]

Az órák egyetemen elég másképp alakulnak, mint mondjuk középiskolában. Alapvetően 1,5 órás egy előadás/gyakorlat, de lehet akár 3 órás is (nekem 225 perces óra volt a rekord, ami ugye 3 óra 45 perc). Tehát ha azt látod a mintatantervben, hogy valamiből heti 2 óra van, akkor az 2x45 percet, vagyis 1,5 órát jelent. Ez nálunk mindig egyben volt megtartva, szóval egy héten nem volt kétszer ugyanolyan óránk.

Az, hogy ezek hogyan oszlanak meg egy hét során, sok mindentől függhet. Nekem az első félévben minden nap volt órám, átlagosan 2-3 különböző hosszúságú előadással/gyakorlattal naponta. Később ez változott, voltak már teljesen üres napjaim is, de annak az volt az ára, hogy máskor reggeltől kora estig bent kellett lenni. Aztán olyan is volt, hogy csak egy 1,5 órás előadásom volt reggel, és végeztem azzal a nappal. Tény, hogy utóbbi volt a ritkább, de tényleg nehéz ennél pontosabbat írni, ráadásul vannak ugye olyan kurzusok, amiknek te magad választod ki az időpontját (gyakorlatok esetén).

Ha többre vagy kíváncsi, akkor írj nyugodtan privátban, és megpróbálom összeszedni az egyes félévek órarendjét valami érthetőbb módon.

2022. szept. 28. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
91%

Nem ma volt, hogy én erre a szakra jártam, de készítettem pár screenshotot az órarendemről.


Második félévben elszúrtam a vizsgáimat és megcsúsztam az egyik ráépülős tárgyammal, így egy félévvel tovább tartott a képzés (egy félévet pedig passzívon voltam). Azóta nagyon más területen mozgok, nem éreztem a szakmával kapcsolatban azt a bizonyos "szikrát" ami jó szakemberré tett volna (nem bántam meg egyáltalán, nagyon érdekes volt, de nem tudtam magam elképzelni segítő szakemberként, legfeljebb mint kutató), így nem hiszem, hogy szakmai kérdésekben releváns a véleményem, de szívesen válaszolok, ha tudok még segíteni bármiben.

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

2022. szept. 28. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!
2022. szept. 28. 15:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!