Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi az érettségi átlag?

Mi az érettségi átlag?

Figyelt kérdés

Tudom, egyértelműen hangozhat, hogy az érettségis jegyeknek az átlaga, de én most nézem, hogy 2024-től milyen pontszámítási rendszer lesz Semmelweisen.

A Semmelweisnek a pontszámítási táblázataban ugyanis ez van az általános orvosi esetében:

"2024-től tanulmányi pont (képzési területenként):

érettségi átlaghoz egy 5.

érettségi vizsgatárgy:

biológia vagy

kémia vagy fizika, azzal, hogy a

kémia helyett vegyipari

alapismeretek, vegyész

ismeretek, vegyipar ismeretek,

vegyipari ismeretek"


Ez mit jelent? A tanulmányi pontoknál ezentúl már beszámítható pl. a vegyipari alapismeretek is, tehát már ezért is kaphat az illető pontot?

Mert egyébként az érettségi pontszámításnál marad a megszokott rendszer, tehát biológia ÉS kémia/fizika emelt szinten.



2022. okt. 1. 11:57
 1/2 anonim ***** válasza:

Hat ha marad h kötelező a biosz emelt és mellé választható a kémia vagy fizika akkor már megvan a 100 többletpont és nem kapsz vegyipari ismeretekert, szóval így sok ertelme nincsen.


De egyébként nem tudom.

2022. okt. 8. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Biosz kötelező, kémia helyett választható amiket leirtal, csak ennyi. De a kémia is ugyanúgy beszamithato, tehát ha faktos vagy akkor jo lesz úgy.
2022. dec. 17. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!