Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A tanárnak van joga kötelező...

A tanárnak van joga kötelező felzárkóztató órákat tartani?

Figyelt kérdés
11. osztályos tanuló vagyok (technikum, infó szak), a fizika tanárunk közölte velünk hogy akinek nincs meg a 3.00 átlag annak kötelező órákat kell bent tartania az iskolában a felzárkóztató óráján. Elég sok osztálytársamnak illetve nekem is elég fárasztó d.u. 4-ig bent maradni a 8. óránk után, minden héten pl.: szerdán csak az ő órája miatt. Erre van valami jogszabály vagy valami hivatkozás hogy mit tehet / nem tehet a szülű vagy diák az ügy érdekében?

2022. okt. 2. 23:25
 1/9 anonim ***** válasza:
38%

Na, igen. Ingyen korrepetálás sem kell? Jó a kettes is?

Igen, neki kötelezően meg kell tartania a korrepetálást, és akit arra utal, annak részt kell vennie.

Szüleid konzultáljanak a tanárral.

2022. okt. 2. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
88%

Tegyük fel, hogy nincs joga, és nem vagy köteles járni. Ebben az esetben a tanárnak viszont joga van ott szétszívatnia téged, ahol nem szégyelli. Aztán majd nézhetsz, hogyha év végén megbuktat.


Tanulság: javíts, akkor nem leszel kötelezve korrepetálásra.

2022. okt. 2. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%

Mondjuk a jó tanár tudna eleve úgy is tanítani, hogy meglegyen mindenkinek a 3.00 átlag korrep nélkül is. A jó tanulókat megtanítani nem nagy kunszt.

Annyiból nem jogos, hogy az általa előírt korrep időpontjában neked alapból lehet más rendszeres programod, pl. akár különóra, edzés, tánc, zene, akármi, ahova jársz és beszélje meg veletek, mikor jó. Én pl. holland nyelvből akarok nyelvvizsgázni, mert többlet pont és jól megy az a nyelv, és mindig szerdán suli után van a tanfolyam, ne rakjanak már oda semmit.

2022. okt. 3. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nincs joga.
2022. okt. 3. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

"Mondjuk a jó tanár tudna eleve úgy is tanítani, hogy meglegyen mindenkinek a 3.00 átlag korrep nélkül is. A jó tanulókat megtanítani nem nagy kunszt."


Szerintem te burokban vagy kicsikét. Már kijöttem a közoktatásból 10 éve, de akkor bizony szerintem minden további nélkül a diákok harmadát városi szinten meg lehetett volna vágni majdnem mindenből. Elképesztő mértékű ostobaság van.


Kérdező: nem kötelezhetnek plusz órára. De nézzed már fordítva a helyzetet: az a szerencsétlen, jólelkű tanárod valószínűleg fizetetlenül próbál valamit a fejetekbe verni ingyen, a saját szabadideje kárára. Nem tudom, hogy terveztek-e egyetemre menni (gondolom nem) vagy fizikából érettségizni. Ha nem, akkor mondjátok meg neki, hogy totál lesz..rjátok, nektek elég az, ha az év végi jegy görbül.

Ellenkező esetben pedig tegyétek össze a két kezeteket, hogy valaki hülye ingyen korrepetál titeket, ahelyett, hogy a szüleitek fizetnének ugyanezért 5-8 ezres óradíjat...

2022. okt. 3. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
76%
Ha kötelező, akkor az nem joga, hanem kötelessége.
2022. okt. 3. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Örülnöd kellene, hogy egyáltalán van ilyen lelkes tanár, aki a bukdácsoló tanítványai kedvéért délután még bent marad tanítani. Itt a lehetőség, hogy ingyen segítséget kaphass, és ne óránként 5 ezerért korrepetáljon egy magántanár a szüleid pénzéből, hogy a bukást elkerüld, s te nem akarsz járni, mert nincs kedved. Gondolkozz már egy kicsit.


Egyébként pedig ha az igazgatóval és a tankerülettel ez egyeztetve van, akkor lehet kötelezővé tenni a korrepetálást. Nekem van pedagógus ismerősöm, aki egy iskolában főállásban semmi mást nem csinál, csak a bukás szélén álló, vagy már megbukott gyerekeket korrepetálja. Kimondottan erre vették fel a tankerületben, hogy az iskola rossz tanulmányi eredményeit feljavítsa. Az érintett tanulókat pedig egyáltalán nem kérdezték meg, hogy akarnak-e járni. Kötelező járniuk.

2022. okt. 3. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Kólauborkával ***** válasza:
100%
Szóval lusta és buta is vagy, a tanárod szabad idejéből ezen változtat, neked meg nem fekszik… én elgondolkodnék magamon a helyedben, mert ahogy írták fentebb, épp pénzt spórol neked és a családodnak a tanárod.
2022. okt. 3. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 NTBS ***** válasza:
Lényegében mindegy, mert A felzárkóztató a te érdeked. Ha megbuksz az is a te bajod lesz. Csak akkor meg jön a sírás, hogy miért nem volt lehetőség javítani. Nem lehet mindent levinni a béka feneke alá, hogy mindenki 4-es 5-ös legyen.
2022. okt. 3. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!