Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Esélyegyenlőségi alapon a...

Esélyegyenlőségi alapon a jövőben is járni fognak államilag támogatott félévek az egyetemen?

Figyelt kérdés

"A fogyatékossággal élő hallgató támogatási idejét a felsőoktatási intézmény legfeljebb négy félévvel megnövelheti."



ez a törvény szöveg.

ez is változott most, vagy marad?


2022. okt. 7. 14:44
 1/8 anonim ***** válasza:
Minden egyetem saját maga dönti el a kedvezmények körét.
2022. okt. 7. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

az esélyegyenlőség pont azt jelenti, h. minden intézménynek erre tekintettel kell lennie.

eddig ez minden egyetemre vonatkozott.

2022. okt. 7. 16:06
 3/8 anonim ***** válasza:
16%

Eddig 40 pontot adtak pl. esélyegyenlőség címén, most a SOTE már csak 5 pontot ad majd és ez így helyes!

Szóval semmi nincs kőbe vésve.

2022. okt. 7. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

10 pont járt érte mesterképzésnél, engem ez érdekel.

és aki fogyatékkal él, attól ne sajnáld már, bmeg! annak van épp elég baja meg hátránya az életben!

2022. okt. 7. 16:27
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
4. Nem sajnálom, de az életben sincsenek bónuszok. A felvételi pedig a tényleges tudást mérje!!
2022. okt. 7. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

5

akkor a gyerekesek se kapjanak plusz pontot!

meg senki semmiért.

attól még nekem is kell felvételizni, és a tudásomat mérik, ezek pluszpontok, plusz félévek.

ha irigyled, vakulj meg, vagy legyél autista, vagy bármilyen fogyatékos, aztán akkor beszélgessünk.

2022. okt. 7. 19:55
 7/8 anonim ***** válasza:
0%
Igen, ők se kapjanak, legalábbis ne 40 pontot, amiért más sokat tanul, versenyez, nyelvvizsgát szerez stb.
2022. okt. 7. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Ez nem változott, továbbra is jár, csak jelezni kell az igényedet az egyetem felé, hogy szeretnéd igénybe venni a plusz féléveidet.

2023. ápr. 18. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!