Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A mai budai iskolai késelős...

A mai budai iskolai késelős eset mögött vajon az áll, hogy a késelő diákot bullyingolták, és elege lett belőle?

Figyelt kérdés
[link]

2022. okt. 10. 16:51
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%

Éppúgy lehet, hogy kezeletlen mentális betegsége van....


Itt a GYK-n is naponta vannak olyan kérdések, tizenévesek részéről, hogy nem mer szólni a szüleinek, holott hallucinál és egyéb durva szorongásai vannak....

2022. okt. 11. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:
11: De ezeket a dolgokat kiválthatja bullyingolás is.
2022. okt. 11. 09:47
 13/23 anonim ***** válasza:
76%

12: hát a skizofréniát tuti nem....


Nagyon rá vagy gyógyulva erre a bullying-ra...

Nem azt mondom, hogy bagatellizálni kell, de nagyon erősen túl van hájpolva.

A szüleink korában is voltak ilyen dolgok, mégse került senki pszichológushoz miatta. Mert lemeccselték élőben, és problem solved.

2022. okt. 11. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:
13: Ami azt illeti, én kerültem. És a mai napig emiatt vagyok még mindig némileg gátlásos, és vannak szorongásaim. (40/F)
2022. okt. 11. 09:59
 15/23 anonim ***** válasza:
85%
14: és miért nem kezeltetted magadat?
2022. okt. 11. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:

15: Kezeltettem. De akaratlanul is maradtak lenyomatok. De nem erről szól a kérdésem, ezt csak megemlítettem. És ismerek magamon kívül is olyanokat, akiknek a jelenlegi személyiségére is kihatással van az, hogy anno az iskolában rendszeresen kiközösítve meg bántalmazva voltak.

Azt pedig semmiképp ne akarjuk normálisnak beállítani, ha két diák összeverekszik. A bullyingra igenis oda kell figyelni, és tenni ellene.

Arról nem is beszélve, hogy az elmúlt 10-15 évben már nem is szűkül le a tanítási időre és az iskolaépületre. Gondolok itt főképp arra, amikor videóra veszik valakinek a megalázását, vagy kitalálnak róla valami kamu dolgot, majd közzé teszik egy közösségi oldalon, ahol akár az egész iskola láthatja.

2022. okt. 11. 10:31
 17/23 Odüsszeusz92 ***** válasza:
68%
Igen valami ilyesmiről lehet szó, lévén egy I.kerületi gimiről van szó.
2022. okt. 11. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:

Na, állítólag tényleg bullyingolták:


[link]

2022. okt. 12. 14:42
 19/23 anonim ***** válasza:
100%
18: mondjuk elég durva ez a túltolt integráció.... Hogy ilyen komolyan mentális beteg gyereket beraknak a normálisak közé..... Falba veri a fejét...???
2022. okt. 12. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim válasza:
100%

Nem egy és nem két embert bullyingoltak már. Engem naponta vertek meg, aláztak meg. Első menstruációm megjött, megaláztak, és problémám van még a mai napig a nőiességem megélése kapcsán.


Nem vagyok álszent, többször elképzeltem dolgokat az osztálytársaimról, de az, hogy megöltem volna őket ténylegesen.... biztos hogy nem. Azért van egy határ.

2022. okt. 15. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!