Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az Érdi Vörösmarty Mihály...

Az Érdi Vörösmarty Mihály Gimnázium vagy a Semmelweis Egyetem Raoul Wallenberg Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája a jobb?

Figyelt kérdés
Tapasztalatokra kíváncsi vagyok, melyik színvonalasabb?! Tudom, hogy két különböző iskoláról van szó de akkor is kíváncsi vagyok a véleményetekre. Egyébként Mentőápoló szeretnék lenni, és Törökbálinti vagyok.

2022. okt. 11. 16:18
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Az érdi suli fényévekkel jobb, erős gimi. A raoul elég gyenge.
2022. okt. 11. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Van másnak is véleménye? Egyébként köszi a választ!
2022. okt. 11. 20:13
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy #1-es írja. Ég és föld a két suli színvonala. Nézd meg az érettségi statisztikákat, igazán beszédesek.

Érdi VMG: [link]

Raoul: [link]


A kötelező érettségi tárgyak + biosz és kémia 2021-ben pl. így alakultak:


Raoul Érdi VMG

angol emelt 64% 4,5 82% 4,96

angol közép 52% 3,22 82% 4,5

német emelt - - 80% 5,0

német közép 42% 2,76 74% 4,33

matek emelt - - 76% 4,76

matek közép 39% 2,5 82% 4,55

magyar emelt 73% 5,0 81% 5,0

magyar közép 60% 3,62 82% 4,71

töri emelt 37% 2,8 73% 4,93

töri közép 41% 2,64 76% 4,4

biosz emelt 43% 3,6 71% 4,77

biosz közép 43% 2,69 70% 4,0

kémia emelt 22% 1,33 59% 4,07

kémia közép - - 87% 5,0

2022. okt. 12. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Bocs, nem pont úgy tördelte, ahogy beírtam. Tantárgyanként az első százalék és érdemjegyátlag a Raoulra vonatkozó eredmény, a második adatpár pedig az Érdi VMG-ben elért eredményeket mutatja.
2022. okt. 12. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Ebben az esetben, tudnátok-e ajánlani a Raoul-nál jobb eü-i technikumot Pest megyében?! Mint már mondtam Törökbálinton lakom.
2022. okt. 12. 17:12
 6/14 anonim ***** válasza:

Nézd meg a környékbeli egészségügyi technikumok érettségi statisztikáit a [link] oldalon.

Szerintem nem igazán fogsz sokkal erősebbet találni. Az eü technikumok nem túl acélosak sajnos.

2022. okt. 12. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Van itt Mentőápoló ezen az oldalon? Örülnék a tanácsnak. Arra lennék kíváncsi, hogy amikor ők voltak 8.osztályosok akkor milyenek szempontokat vették figyelembe középiskola választáskor, és hogy milyen/melyik középiskolába mentek továbbtanulni? Milyen úton lettek Mentőápolók?!
2022. okt. 13. 16:01
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

A szakképzés rendszere gyökeresen átalakult 3 évvel ezelőtt, ezért nem biztos, hogy a már végzett mentőápolók tapasztalatai mérvadók lesznek.

Én pl. 25 éve érettségiztem egy vidéki közgazdasági szakközépiskolában, akkor nagyon színvonalas volt a képzés. Most volt a 25 éves érettségi találkozónk, és az osztályfőnökünk elmondta, hogy utánunk még 2 osztálya volt. A voltunk az első osztálya, aztán a mi érettségink után születtek a gyerkőcei, így pár év kihagyás volt köztünk és két minket követő két osztálya között. Azt mondta, hogy óriási a színvonalbeli különbség a három osztály között. A 90-es években még nagyon színvonalas volt a szakképzés, aztán teljesen leamortizálódott.

A 3 évvel ezelőtti átalakítást pont a színvonal növelésének érdekében tették meg. Most kezdett a 3. olyan évfolyam, akik már az új rendszer szerint, 5 éves képzésben tanulnak. Az ösztöndíj talán bevonz néhány jó képességű tanulót a szakképzésbe, illetve van néhány kifejezetten színvonalas technikum, ahol az érettségi eredmények egy közepes gimi színvonalának felelnek meg, de ezek elsősorban közgazdasági és informatikai technikumok. A technikumok többsége viszont sajnos igen gyenge kimenetei eredményeket mutat. De mivel még nem végzett az első olyan évfolyam, amely már az új, technikumi rendszerben kezdte a tanulmányait, így egyelőre nehéz ennek eredményességéről beszélni.

Az eü technikumok sajnos nagyon alacsony színvonalúak, az érettségi statisztikáik igen kiábrándítóak. Sok eü technikum nem is tudja feltölteni az osztályait a rendes felvételi eljárásban (még az ösztöndíj lehetősége mellett sem), pótfelvételit kell kiírniuk.

Szerintem inkább gimit keress, azzal több lehetőséged lesz, mint egy eü szakközéppel.

2022. okt. 14. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Mi a véleményetek az Érdi Vörösmarty Mihály Gimnáziumról?

2022. okt. 14. 13:41
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Jelenleg 1126 magyar középiskola kompetencia és érettségi eredmény alapján kialakított rangsora látható 2018-2021 között az alábbi linken.

[link]

Érdi Vörösmarty: 40.

Raoul Wallenberg: 614. a rangsorban

Ha változtatod az évszámot egy kicsit módosul a rangsor és az iskolák száma is, de nagyságrendileg hasonló marad a két suli közötti különbség.

2022. okt. 14. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!