Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A fizikát hogyan képesek...

A fizikát hogyan képesek emberek megtanulni?

Figyelt kérdés

Én akárhogy tanulom képtelen vagyok kettesnél jobb dogát írni.

Már 2 éve tanulom, de még mindig csak annyit tudok belőle, hogy v=s/t :P



2022. okt. 13. 21:03
 1/10 anonim ***** válasza:
94%
Egyszerű logika, kb olyan mint a maga a matek, csak úgy rád rakad. A szabályokon kívül minden más csak egyszerű paraszti ész. Én még csak a képleteket sem jegyeztem meg, csak az alapot, onnan pedig egyenlettel kiszámoltam a maradékot.
2022. okt. 13. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Mindenki másban jó, ennyire egyszerű.

Nekem is vannak osztálytársaim, akik nagyon jól tanulnak, de egy egy tárgy nem megy nekik. Ez teljesen normális. És ahogy az előttem lévő is írja, a fizika, mint a matek is, a logikára épül.

Ha egyszer ráérzel, menni fog. A megértésére próbálj koncentrálni, ne a memorizálásra.

Biztos vannak videók is YouTubeon, ahol elmagyaráznak egy egy számítást vagy kérd meg a tanárod/egy osztálytársad, hogy segítsen.

2022. okt. 13. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
82%
Sehogy, ha engem kérdezel. 4 éve tanulom, de az utóbbi 2 évben csak kb 1 szer írtam 2 esnél jobbat.
2022. okt. 13. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem sem ment soha. Ha vért izzadtam, akkor tudtam belőle ötös lenni, de egyáltalán nem értettem, mit miért csinálok, miért annyi, miért húzok be K*RVA NYILAKAT mindenféle irányba és miért pont úgy... Pedig matekból jó voltam, azt értettem, de ezeket az öntörvényű, félig leegyszerűsített, félig túlbonyolított hülye szabályokat egyszerűen nem. Számolni velük már logikus, de addig a pontig el kell jutni, ami nekem csak magolással ment, mert semmi logikát nem láttam benne.


Aztán lehet, hogy másképp lenne azóta, vannak tárgyak, amikhez meg kell érni. A töri is egy átláthatatlan katyvasz volt még anno, aztán valamikor 24-25 évesen kezdett összeállni a kép.

2022. okt. 14. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
63%

Azt írtad, hogy "Én akárhogy tanulom képtelen vagyok kettesnél jobb dogát írni.", viszont ebből nem derül ki, hogy pontosan mit is értesz tanulás alatt, ugyanis ez alapján az is elképzelhető, hogy csak olvasol, memorizálsz, esetleg megpróbálod érteni is.


Viszont, ha csak ennyit teszel, az édeskevés, mert ahhoz, hogy valóban megértsd a tanulás túlnyomó részét a feladatmegoldásnak / gyakorlásnak kell kitennie, vagyis a fizika alkalmazásának.


Épp így van ez a nyelvtanulásnál is (ha nem beszélsz valakivel, akkor az életben nem fogod elsajátítani a nyelvet), de kb minden másnál is. Akkor tanulsz meg bármit is, ha csinálod, alkalmazod.


Ha nálad az a helyzet, hogy mindezt ugyan megteszed és úgy nem megy, akkor pedig azt kellene tudnunk, hogy miként csinálod az egészet, mert csak úgy lehetne bármit is tanácsolni, ha megtalálnánk a "diagnózist", azaz, hogy mit kellene másképp csinálnod. (Akár személyre szabottan is.) Viszont, tartok tőle, hogy erre a gy.k. fóruma nem a legalkalmasabb.


Kértél segítséget esetleg a tanártól vagy bárki mástól, aki korrepetálhatna?

2022. okt. 14. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
96%
A fizikát nem úgy kell tanulni, mint a történelmet. A megértésre, az összefüggések átlátására kell a hangsúlyt fektetni, s ez nemigen megy másképp, csak úgy, ha sok-sok feladatot oldasz meg, méghozzá egyre növekvő nehézségűeket. Ha ez nem megy magadtól, akkor érdemes magántanárt fogadni.
2022. okt. 14. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Tom Benko ***** válasza:
76%
Nem nehéz, szinte látom magam előtt. Nekem sokat segített, hogy oldottam meg feladatokat, meg a sok ábra.
2022. okt. 14. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj, hogy minden tárgyat lehet egy bizonyos szintig magolni, de egy szint felett érteni is kell. Különösen igaz ez a matek-fizika-kémia vonalára. Ha nem jól magyarázzák, és nem tudsz otthon utánanézni elég jól, akkor sajnos vagy magántanár, vagy el kell engedni. Szerencsére érettségizni nem kell belőlük, továbbtanulni úgysem fogsz belőle, ha gimis szinten sem megy eléggé, így inkább olyan tárgyakba fektess energiát, amik a továbbtanulásodhoz kellhetnek. Én nagyon szerettem a kémiát, meg érdekelt is, függetlenül attól, hogy nagyon nehezen értettem, a szerves kémiát szinte egyáltalán nem, de szívügyem volt, mert jó tanárom volt és kedveltem. A fizika meg matek persze már nem volt ilyen, de azokból végig rossz tanáraim voltak sajnos.
2022. okt. 15. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Aki az 5 - öst lepontozta, vajon indokolni is tudná, hogy miért? Illetve érdekelne, ha van jobb ötlete.
2022. okt. 16. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

#9

Mert leereszkedő. Aki jó matekból, de nem jó fizikából, annak nem az a baja, hogy szarul tanul vagy nem old meg feladatokat.


Fel kellene fogni, hogy nem mindenkihez passzol mindenféle tárgy.

2022. okt. 16. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!