Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » A középiskolás fizikát hogy...

A középiskolás fizikát hogy lehetne a legjobban megtanulni?

Figyelt kérdés

Elsősorban olyan emberek válasza érdekel, akik értenek is hozzá, milyen módszereik vannak.


Illetve, itt az online tanulás, valaki vállalja-e, hogy segít nekem....


2020. nov. 16. 19:03
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Odafigyelek órán, ha valami nem tiszta, gondolkodom rajta, gyakorlok,

aztán megírom a dolgozatot. Ennyi.

2020. nov. 16. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Az órán odafigyelés volt az én eszközöm is, de ha ott helyben nem értesz meg mindent, akkor érdemes kérdezni tanártól/osztálytárstól.

A legfontosabb dolog pedig a gyakorlás. Keresni kell egy feladatgyűjteményt/oldalt fizikafeladatokkal és bőségesen gyakorolni, miden feladat megoldása elmélyíti a tudást és felkészít a dolgozatkori feladatmegoldásra. Érdemes heti 10-20-30-at attól függően mennyire érted.

2020. nov. 16. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonymousreview60 ***** válasza:

1. Odafigyelés az órán.

2. Amit ott, akkor nem értesz, azt megkérdezni.

3. Az anyagot elolvasni. Amit nem értesz, azt a tanártól vagy a penge osztálytárstól megkérdezni.

4. A megértett elméletet érdemes egy-egy sajátkezes rajzon összesíteni.

5. Feladatok gyakorlása, mert azzal az elmélet egy-több részének felismerését és alkalmazását gyakorlod, és mert a dolgozatban is típusfeladat lesz.

6. "Illetve, itt az online tanulás, valaki vállalja-e, hogy segít nekem...." magánban, ingyen? Dehogy! Írd ide ki a kérdésedet, vagy az osztály legjobb fizikásának (azzal többre mész sokszor).

2020. nov. 17. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!