Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Bsc helyett FOSZK - mennyi...

Bsc helyett FOSZK - mennyi esélyem lenne a munkapiacon?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Jelenleg Bsc-t végzek első félévben programtervező informatikusként, azonban a matek, és a belőle kiinduló jövőbeli tantárgyak eléggé eltántorítottak, de úgy érzem, hogy máshoz pedig nem nagyon értenék, csak a programozáshoz, hiszen már gyerekkorom óta ezt tanulgatom, eziránt érdeklődök.


Úgy vagyok vele, hogy a ketteses-hármasos bukdácsolásnak nem sok értelme lenne, ha továbbfolytatnám a tanulmányokat, és feltételezem, idővel átraknának önköltségesre, amit a szüleim és én sem tudnánk fizetni. Szívesen tanulom a tantárgyakat, érdekelnek is, azonban a kapacitásom véges - egyik tantárgy a másik elől veszi el az időt, nem tudok jól megtanulni mindent úgy, hogy klappoljon, egyszerűen úgy érzem, több idő kéne arra, hogy megértsem jobban a dolgokat.


Ha szinte majdnem biztosra tudom, hogy nem menne a dolog a jövőben, mert egyszerűen nem vagyok ennyire matekos, mennyi esélyem lenne a munkapiacon, ha átjelentkeznék a kevésbé matekosabb FOSZK-ra, és inkább azt végezném el?


Ismerőseim, barátaim szerint csak "meg kell szokni", azonban hiába ölök rá órákat, egyszerűen nem úgy megy, ahogy szeretném, épphogy átcsúszkálok jelenleg a dolgozatok ponthatáraival. El szeretném kerülni, hogy a jövőben vissza kelljen fizetni az állami ösztöndíjat, ha esetleg kiesnék belőle/átmennék FOSZK-ra, ezért úgy érzem, hogy a félév végéig döntésre kéne jutnom.


Mennyi esélyem lenne egy felsőoktatási szakképzéssel a munkapiacon? Szívesen hozzátanulnék online, fizetett, megbízhatóbb kurzusokból (nem logiscool, és 3 hónap alatt megtanulunk programozni kurzusokból), de azt mondják, hogy ez a képzés csak "wc papírnak jó".

Nem webfejlesztésben képzelném el a jövőmet feltétlenül, más nagyobb szoftverekkel is szívesen foglalkoznék.



2022. okt. 16. 20:25
 1/7 anonim ***** válasza:
63%
Operátori munkákhoz elég a foszk is. Ha mérnöki állásra vágysz, akkor elvárás a diploma.
2022. okt. 16. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
87%
Na figyu, egyetem a 3-as műszaki szakon elég jónak számít. Ne add fel, még lehet tanulni a matekot, az elején nehéz felvenni a tempót. Hallgass rám, ne hagyd ott. Gyakorolni kell sokat papíron, jobban rögzül
2022. okt. 16. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
70%
Én első körben küzdenék még, de ha ennyire nem megy, akkor FOSZK helyett egy BProf képzést ajánlanék. Lájtosabb, de ad alapokat, és a kooperatív félévben ténylegesen egy cégnél dolgozol majd.
2022. okt. 16. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
89%
Ha így gondolod akkor inkább jelentkezz át egy "könnyebb" egyetemre, mert a diploma az mindenhol diploma. Egy FOSZKos papír sehol nincs sajnos értékben egy diplomához képest.
2022. okt. 16. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
91%
Legrosszabb minősítésű diplomával is többre mennél mint a Foszkal.
2022. okt. 17. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
58%
A nehéz dolgoknak van értékük, a könnyűeknek nincs. Remélem megválaszoltam a kérdést.
2022. okt. 20. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
72%

Ha komoly karriert szeretnél befutni, ahol már pályakezdőként is bekerülhetsz nemzetközi multihoz elég jó fizuért ahol megfelelő közegben fejlődhetsz modern technológiákat alkalmazva és naprakész tudást szerezve, aminek köszönhetően pár éven belül duplázhatod az amúgy is jó fizudat akkor mindenképp diplomázz le.


Ha csak lézengni szeretnél hogy legyen valami szakmád amivel esetleg Jóskapista Kft alkalmazni fog több hónapos álláskeresés után ahol gányolsz valami össze-vissza megírt spagettikódot elavult frameworköket használva amit szinte lehetetlen normálisan karbantartani mindezt talán kicsivel több fizuért mint egy mekis hamburgersütögető, akkor irány az OKJ, bootcamp, FOKSZ és társai

2022. okt. 20. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!