Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Jogi FOSZK vagy igazságügyi...

Jogi FOSZK vagy igazságügyi igazgatás alapképzés?

Figyelt kérdés

Melyik éri meg jobban?

Gondolom a jogi FOSZK-ot annyira nem számítják be a későbbiekben osztatlan jogász képzésen, mert megfordult a fejemben, hogy utána oda kéne mennem, csak látva a jelenlegi a ponthatárokat nem igazán lenne esélyem egyből oda bejutni.

FOSZK-ra lenne elég pontom, alapképzéshez viszont tennem kell egy emeltet. Kicsit most így hezitàlok. Melyik érné meg jobban szerintetek?

Már van érettségim, van több szakmám, stb. Szóval már egyetemre szeretnék menni jövő szeptembertől.


2022. aug. 5. 20:11
 1/4 anonim ***** válasza:
33%
egyik se
2022. aug. 5. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Értelmes válaszokat kérek. Utána, mint írtam lehet, hogy az osztatlan jogász lenne a cél. Az biztos, hogy a jog érdekel (szakmámból adódóan egy minimàlisat tanultam már, onnan tudom, hogy érdekel). Aztán, ha esetleg nem bírnàm, akkor úgyis kilépek félév után. De nem kell szórni, azt hogy "az én adómból jársz egyetemre", nyugalom! Csak, és kizárólag önköltséges forma jöhet szóba nálam, ezt már eldöntöttem.
2022. aug. 5. 20:22
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Én tennék egy emeltet és eleve a jogi kart céloznám meg, mindenféle kitérő nélkül.
2022. aug. 5. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Az a helyzet, hogy önmagában egyik sem értékes, viszont mindkettő nehezebb, mint egy emelt érettségi. Ez alapján szánd rá májusig az időt, tegyél 1-2 jó emeltet és be tudsz jutni rögtön a sima jogra, nem kell 2-3 éves kitérőt tenni. Önköltségesen a jog ponthatára sem vészes.
2022. aug. 5. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!