Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetem váltása hogyan lehetsé...

Egyetem váltása hogyan lehetséges úgy, hogy nem csúszok de a saját szakomon maradok?

Figyelt kérdés

Idén kezdtem az egyetemet, tetszik az is , amit tanulok, de sajnos egyéb okok miatt nem akarom ott folytatni a tanulmányaimat. Hogyan lehetséges az egyetem váltása , akár hogy februárban a második szemeszteremet egy másik intézményben kezdjem állami helyen? Átjelentkezés vagy februári felvételit ajánljátok? Illetve le tudná valaki írni részletesen a procedúrát

?



2022. okt. 18. 20:43
 1/2 anonim ***** válasza:
Meg kell nézni az átvétel feltételeit, mert nem mindenhol lehet 1 félév után átmenni. Ha lehet, kérelmet kell benyújtani a másik egyetemen, ennek van határideje. Ha átvesznek, az eredeti egyetemen megszúnik a jogviszonyod. Ha nem vesznek át, újra kell felvételizni
2022. okt. 18. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nincs egy konkrét procedúra, mert minden egyetemen, karon, szakon más és más, függ a teljesített tárgyaktól, függ a két egyetem tantervétől. Ugyanazon egyetemek ugyanazon szakjai között is más rendszer működhetett 10 éve, 3 éve, mint most, ha közben volt egy tantervváltás, vagy valamilyen változás beiktatva az eljárásban. Neked kell utánajárnod választott egyetemnél, hogy lehetséges-e az átvételed, és milyen feltételekkel.
2022. okt. 20. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!