MSc vagy munka?

Figyelt kérdés

Szakmámban dolgozok, de elég gyatra a fizetés. Kb 2 év múlva amúgyis szeretnék elmenni szülni. A diplomás gyedem ugyanannyi lenne, mintha erről a munkahelyemről mennék el (tehát jó xar a fizetésem).


A lehetőségek amikre gondoltam:


1. Elmegyek levelezőre a jelenlegi munkahelyem mellett. Viszont így nem lesz más területen tapasztalatom, ugyanott leszek 2 év múlva, hogy sehova nem vesznek fel friss diplomásként, mert nyilván egyetem es munka mellett se időm, se energiám nem lesz egy harmadik helyre is elmenni valami értelmeset csinálni.


2. Itt hagyom a munkám, elmegyek nappalira és gyakorlatot szerzek máshol is (abban reménykedve, hogy mondjuk ott maradhatok egyetem után, a mostaninál jobb fizetésért).


3. Lesz*pok még a mostani munkahelyemen éhbérért 2 évet és innen megyek el szülni.


Ti mit választanátok?


2022. okt. 18. 20:51
 1/10 anonim ***** válasza:
Kellene tudni, hogy mi az alapdiplomád, milyen MSc-n gondolkodsz és mit goldogozol most. Egyébként az 1. opciót nem teljesen értem. Miért ne lehetne levelezős képzés mellett máshol tapasztalatod? Még inkább lehet is szerintem, mint a nappalin, ahol gyakornoki pozíciók sora vár rád (fos hely, fos fizetésért és még tapasztalatnak is gyatra). Ráadásul levelező mellett a munkaéveid is nőnek, plusz két év múlva még egy diploma a zsebben. Ez a legjobb kombó szerintem, jelentősen növeled vele a piaci értéked. De még egyszer: tudni kellene, hogy milyen munkákon és képzéseken megy a dilemma.
2022. okt. 18. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Olyan szak, ahol az MSc tipikusan semmit nem ér, ugyanaz, mint BSc-n kb. minden.

Csak azért mennék el, hogy tudjak mellette valahol tapasztalatot szerezni más szakterületen.


Levelezőn meg sehova nem vesznek fel gyakornoknak, mert mindenhova a nappalis kell. Viszont megélnem is meg kell, szóval levelező mellett csak az megy, hogy nem mondok fel a jelenlegi munkahelyemen. De főállás és egyetem mellett második céghez nem lesz kapacitásom eljárni, ráadásul szabadságból…

2022. okt. 18. 21:08
 3/10 anonim ***** válasza:
8%

Nem lesz több gyakorlatod abból, hogy nappalival szórakozol... Ez egy hülyeség.


Amúgy minek neked karrier, ha 2 éven belül szét akarod baszni gyerekcsinálással? Menj utána egyetemre, akkor talán nem felejted el teljesen azt a tudást, mire letelik a gyes.

2022. okt. 19. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
60%

Ha gyereket akarsz, akkor foglalkozz azzal. Tök fölösleges úgy bármit csinálni, hogy az van a fejedben, hogy úgyis hamarosan otthagyod és elmész szülni.


Ha nem tetszik a szakod, azon nem fog segíteni, ha szerzel belőle msc-t is. Akkor menj és csinálj egy másik alapszakot, amivel neked tetsző állást találsz. A nappali és a levelező teljesen mindegy, levelezőn is elvárt a szakmai gyakorlat. És nem kell 3 helyen lenned, fogod és keresel neked tetsző állást, mikor találsz, akkor meg felmondasz. Találni fogsz gyakornokoskodás nélkül is, más is megoldja.

2022. okt. 19. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

#2. "Levelezőn meg sehova nem vesznek fel gyakornoknak..."


Én eleve azt javasolnám, hogy a gyakornoki létet amilyen hamar csak lehetséges, hagyd a fenébe és keress egy normális, teljes munkaidős pozit. Innentől minden más is könnyebb lesz.


"levelező mellett csak az megy, hogy nem mondok fel a jelenlegi munkahelyemen."


Nem hiszem. Szerinted nem került még hasonló szituációba más ember, te leszel az első? Ugyan már.


"De főállás és egyetem mellett második céghez nem lesz kapacitásom eljárni, ráadásul szabadságból…"


Nem akarok nagyon okoskodni, de én szabadságot csak azon kevés alkalommal vettem ki egy állásinterjú miatt, ha más városban volt a munkáltató. Amúgy elég sok helyen meg lehet ezeket szerintem oldani, egészségügyi vizsgálat, albérletet nézek, ügyintézek, időpontom van, hasonló címszó alatt. Nagy cucc, mindenki más is ezt csinálja, szerintem ez téged se gátoljon!


Szóval szerintem (bár még mindig nagyon sokat segítene, ha leírnád a szakokat, sokkal célzottabban tudnék tanácsot adni): MSc, esetleg új alapszak, de ha levelezőn is van, ami érdekel, akkor szerintem csináld levelezőn. Figyelem: ha egy igazán jó képzésről van szó, ami csak nappalin van, akkor javaslom a nappalit. Ha levelezőn mész tovább, akkor közben két év alatt bőven magad mögött hagyhatod a gyakornoki szarságot és egy sokkal stabilabb helyről, határozatlan idejű szerződéssel mehetsz GYED-re. Hajrá!

2022. okt. 19. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Nem hatalmas karriert akarok, hanem normális fizetést, GYED-et és egy biztos helyet, ahova ezután is visszamehetek és nem nettó 200-ért, ha már tanultam érte meg akarok is a továbbiakban. :)

Természetvédelmi mérnök BSc-t végeztem. Ha elmennék MSc-re, talán lenne esélyem valahova gyakornokként bekerülni, mert annyira kihalásos alapon megy, hogy vidéken van évente 2 hirdetés feltéve internetre. Tehát nem megoldás, hogy “menj el levezőre, majd találsz mellette valamit”, mikor normál teljes munkaidős állás sincs, gyakornoki meg csak nappalisoknak, gondolom onnan pótolják a teljes munkaidősöket.

És de, szeretem a szakmát, de amit most csinálok, az nem jó, főleg nem ennyi fizetésért, főleg, hogy emberek vannak a kezem alatt.

2022. okt. 19. 12:39
 7/10 anonim ***** válasza:
27%

"Nem hatalmas karriert akarok, hanem normális fizetést, GYED-et és egy biztos helyet, ahova ezután is visszamehetek és nem nettó 200-ért, ha már tanultam érte meg akarok is a továbbiakban. :)"


Akkor ne azt mondogasd, hogy 2 éven belül lelépsz gyerekezni, hanem hogy asap összehúzol magadnak egy olyan karriert, amibe vissza lehet menni gyerek után. Ki kért rá, hogy 2 éven belül alapíts családot? Most a munkádra kellene figyelned és nem ilyen hülye időkorlátokkal kigáncsolni magad szakmailag.


Azt hiszed, hogy a nappali msc majd megment téged attól, hogy 2 év múlva ne szinte ugyanitt tarts? Aranyos. Attól, hogy a fél napod elcseszed órán ücsörgéssel, nem leszel jobb helyzetben.

2022. okt. 19. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Te tudsz valami újat mondani azon kívül, hogy a családalapítási terveimet szarozod? :D Mert ha nem, akkor köszi, ennyi elég volt. Igenis elmegyek szülni 2 év múlva.

És mi az, hogy te megszabod nekem, hogy most a munkámra kellene koncentrálnom? :D


A mostani munkahelyemre is vissza jöhetek, határozatlan szerződésem van, csakhogy én nem akarok itt maradni, mert még a diplomás GYED-em is több lenne pár ezer forinttal annál, mint amit ettől a munkahelyről kapnék szülés után.

Munka viszont kihalálos alapon megy a szakmában, ami hely felszabadul, gyakorlatosokkal feltöltik, vagy komákkal.


Vagy maradok itt és xopok amíg nem találok egy jobb helyet ennél, vagy elmegyek tanulni és reménykedek, hogy maradhatok a gyakorlati helyemen. Vagy maradok itt és még tanulok is mellette, közben pedig keresek új munkát...

2022. okt. 19. 16:56
 9/10 anonim ***** válasza:
Ezzel a végzettséggel nem is fogsz többet keresni
2022. okt. 21. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nem halálra sértődni kell, hanem némi realitásérzékkel vizsgálni a témát.


2 év msc után még sehol nem leszel a szakmádban ahhoz, hogy céges szinten bármit várj amíg a gyerekkel otthon vagy. A kisgyerekes, ráadásul pályakezdő anyukák meg hiányzanak, mint púp a hátukra. Gyakorlatilag elkaszálod vele a szakmád nagy eséllyel. Erre legalább 4-5 év kellene, hogy legyen értelme.


A másik a képzés. Nem lesz jobb munkád egy mesterszaktól. És minél többet szüttyögsz gyakornokként meg munkanélküli egyetemistaként, annál komolytalanabb leszel.


Én a helyedben elkezdeném levelezőn vagy estin ezt a szakot, ha annyira akarod, egyébként meg elkezdenék új állást keresni. Ha ez a mester jelent bármi előnyt, akkor már az is szimpatikus lesz nekik, hogy a szakra jársz. Ha nem jelent, akkor meg hagyd a picsába és tanulj valami olyat, ami előny a szakmában. Nyelveket, tanfolyamokat, tudomisén.

2022. okt. 21. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!